W Bydgoszczy można bezpłatnie wypożyczyć rowery cargo. Jak to zrobić?

W Bydgoszczy można bezpłatnie wypożyczyć rowery cargo. Jak to zrobić?
Autor: UM Bydgoszcz W Bydgoszczy można bezpłatnie wypożyczyć rowery cargo. Jak to zrobić?

W Bydgoszczy można bezpłatnie wypożyczyć rowery cargo. Są to holenderskie rowery kupione w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Od dziś (12.04) można je bezpłatnie wypożyczyć w Bydgoskim Centrum Informacji.

Na mieszkańców i turystów czeka 10 rowerów wyposażonych w skrzynie z ławkami i pasami bezpieczeństwa do przewozu dzieci. 7 z nich to rowery trójkołowe, którymi można przewieźć nawet 4 dzieci (max. ładowność skrzyni to 100 kg). Pozostałe 3 to rowery dwukołowe do przewozu max. 2 dzieci (max. ładowność 80 kg). 

- Wszystkie rowery mają wspomaganie elektryczne, więc śmiało mogą z nich korzystać nawet osoby ze słabszą kondycją – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Leszek Woźniak, dyrektor Bydgoskiego Centrum Informacji. - Rowery będzie można wypożyczyć na maksymalnie 14 dni z możliwością przedłużenia, natomiast 2 rowery zawsze będą dostępne na miejscu do wypożyczeń krótkoterminowych – dodał.

Zobacz koniecznie: Wrogie WOJSKA idą na Wrocław i Wałbrzych!? Jasnowidz Jackowski miał straszną wizję

Jak wypożyczyć rower cargo w Bydgoszczy?

Aby wypożyczyć rower wystarczy wejść na stronę www.visitbydgoszcz.pl i wypełnić formularz rezerwacyjny. Przed jego wysłaniem należy sprawdzić dostępność roweru w kalendarzu dostępnym na stronie. Po otrzymaniu mailowego potwierdzenia rezerwacji, można odebrać rower w Bydgoskim Centrum Informacji (ul. Batorego 2) w godz. otwarcia placówki. Wypożyczenie jest bezpłatne, ale na miejscu pobierana jest kaucja w wysokości 100 zł, z której będą pokryte naprawy ewentualnych szkód. Szczegółowe informacje znajdują się TUTAJ.

Nowa trasa tramwajowa na ul. Kujawskiej w Bydgoszczy już otwarta

Pomysłodawcą rowerów cargo jest Łukasz Kryger, przedstawiciel Stowarzyszenia Społeczny Rzecznik Pieszych, który od jakiegoś czasu jeździ takim rowerem ze swoimi dziećmi.

- Inspiracją do stworzenia tego projektu byli ludzie, którzy zaczepiali mnie na ulicy i pytali, gdzie taki fajny rower można wypożyczyć. Wtedy mogłem tylko wzruszyć ramionami, dziś taka wypożyczalnia naprawdę działa – mówi Kryger.

- Nie byłoby tych rowerów bez inicjatywy społecznej mieszkańców. Dlatego gorąco zachęcam do zgłaszania własnych pomysłów w kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego - przypomniał Michał Sztybel, zastępca prezydenta Bydgoszczy.

Na realizację tego zadania przeznaczyliśmy 300 tysięcy złotych. Zakup rowerów i przygotowanie wypożyczalni to koszt ok. 170 tysięcy, reszta pieniędzy przeznaczona została na ubezpieczenie, magazynowanie i serwis.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE