W Bydgoszczy pojawił się... pogromca gum! Na czym polega jego praca? [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-05-06 12:45 Anna Gołata

Bydgoszcz rozpoczyna walkę z gumami do żucia, które szpecą chodniki wokół Starego Rynku. To miejsce, które zaskarbiło sobie szczególne względy mieszkańców i turystów. Niestety, wraz z dużą ilością odwiedzających wzrasta poziom zabrudzenia śladami po gumie do żucia, pogarszając estetykę tego miejsca. W związku z tym postanowiono wykorzystać specjalistyczny sprzęt. Jak się okazuje, usunięcie gumy z płyty chodnikowej do łatwych nie należy!

Na Bydgoskiej Starówce od godzin porannych trwa usuwanie przyklejonych gum do żucia. - Po chodnikach porusza się pracownik ZDMiKP z maszyną przypominającą wielki plecak z rurą od odkurzacza. Maszyna działa gorącą parą pod ciśnieniem i rozpuszcza gumy specjalnym, biodegradowalnym środkiem. Dodatkowo zabrudzone miejsce jest pocierane szczotką zamontowaną na końcu rury.Gumy się częściowo rozpuszczają, większe fragmenty się granulują, a jej resztki są zbierane bez problemu podczas standardowego zamiatania chodników i ulic - wyjaśnia rzecznik drogowców. Obecnie trwają intensywne prace w rejonie ulicy Mostowej.

CZYTAJ: Wandal z Bydgoszczy poszukiwany! Policja publikuje jego zdjęcia i prosi o pomoc

Jak zapewnia ZDMiKP, zanieczyszczeń po gumach są tysiące i niestety wciąż przybywają nowe dlatego też działania nie są nastawione na całkowite usunięcie gum z okolic Śródmieścia, ale na zmniejszenie intensywności tych zabrudzeń. - W ostatnim czasie prowadziliśmy kompleksowe czyszczenie płyty Starego Rynku oraz pobliskich ulic. Przygotowane do montażu mamy też już parasole zacieniające ogródki letnie, które pojawią się w centrum miasta w połowie maja - wyjaśnia bydgoski zarząd dróg.

ZOBACZ: Psy rzuciły się na małą sarenkę! Interweniowała policja z Grudziądza

Ukradli jej świnkę. Zrozpaczona dziewczyna poszukuje knura
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE