Weekend w Bydgoszczy pełen atrakcji! Sprawdź, co się dzieje w mieście [25-27.08.2023]

i

Autor: Ania Gołata

Znamy szczegóły

Weekend w Bydgoszczy pełen atrakcji! Sprawdź, co się dzieje w mieście [25-27.08.2023]

2023-08-25 12:20

Przed nami kolejny weekend pełen atrakcji! Festiwal bajek, wyjątkowe koncerty, spacery, potańcówka, pokazy kinowe, wspólne sprzątanie, impreza wielopokoleniowa i wielkie emocje sportowe - tak właśnie zapowiada się nadchodzący weekend w Bydgoszczy. Zobaczcie szczegółowy plan wydarzeń!

Magiczny świat baśni i bajek

25-27 sierpnia (piątek, sobota, niedziela)

Trwa VII Magiczny Festiwal Świata Baśni i Bajek "Pozytywka". Przed nami spektakle teatralne dla dzieci, spotkania z bajarzami, koncerty, warsztaty.

Fale Loki Koki Tennis Cup 2023

25-27 sierpnia (piątek, sobota, niedziela, godz. 10) / BKT Centrum, ul. Nowotoruńska 8W Bydgoszczy trwa turniej tenisowy kobiet Fale Loki Koki Tennis Cup 2023. Emocji nie brakuje. Zapraszamy. Wstęp wolny.

Wielopokoleniowo na Gdańskiej 5

25 sierpnia (piątek, godz. 15) / BCOPiW, ul. Gdańska 5

Muzyka na żywo, wystawa malarstwa, joga w ogrodzie, porady psychologiczne, czy budowanie z LEGO. To tylko część atrakcji, które czekają na nas w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

Biała Masa Krytyczna

25 sierpnia (piątek, godz. 18) / Stary Rynek

Bydgoska Masa Krytyczna zaprasza na wyjątkowy przejazd rowerowy. Poświęcony on będzie śp. Adamowi Sztejce, współinicjatorowi BMK. Udział jest bezpłatny.

Zobacz: Kobieca Masa Krytyczna przejechała ulicami Bydgoszczy [ZDJĘCIA, WIDEO]

Kino nad Balatonem

25 sierpnia (piątek, godz. 20.00) / bydgoski Balaton

Przed nami kolejna odsłona Kina nad Balatonem. W piątek zapraszamy na film "Jak zostałem samurajem". Wstęp wolny. Projekt realizowany jest dzięki głosom mieszkańców oddanym w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

Kino z widokiem na niebo

25 sierpnia (piątek, godz. 21.30) / Zielone Arkady (ostatni poziom parkingu)

Zapraszamy do kina z widokiem na niebo. W piątek odbędzie się pokaz filmu "Elvis". Wstęp wolny.

Zapraszamy na podróż w czasie

26-27 sierpnia (sobota, niedziela)

Przed nami gratka dla miłośników podróży w czasie. W sobotę i niedziele zabytkowe autobusy będą kursować na specjalnej, bezpłatnej linii z Błonia do Myślęcinka. Przejazdy będą realizowane pomiędzy rozkładowymi kursami linii 52 i będą oznaczone jako 52 BBO. Projekt wybrany został przez mieszkańców w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski.

Posprzątajmy wspólnie tereny nad rzekami

26 sierpnia (sobota, godz. 10.30) / Stary Fordon, ul. Nad Wisłą (przy przejściu do przeprawy promowej)

Przed nami Akcja Czysta Wisła. W jej ramach w całej Polsce sprzątać będziemy tereny położone wokół największej polskiej rzeki. Inauguracja już w sobotę w Bydgoszczy. Zapraszamy do wspólnego sprzątania. Więcej TUTAJ.

Festiwal Filmowy Przeźrocza

26-27 sierpnia (sobota, niedziela)

"Czyste szaleństwo" - pod takim hasłem odbywać się będzie 9. edycja Festiwalu Filmowego Przeźrocza. Początek w sobotę w Cukrowni Żnin, ale w niedzielę zapraszamy już do Bydgoszczy. W godz. 12 w Kinie Orzeł czeka nas seans "Szatańskiego tanga" w reżyserii Beli Tarra.

Festiwal Fontanna Muzyki 2023

26 sierpnia (sobota, godz. 18) / park Kazimierza Wielkiego (obok fontanny Potop)

Czas na ostatni już koncert Fontanny Muzyki. Tym razem Bydgoszcz spotka się z Meksykiem - Alejandrina Vazquez zaśpiewa w duecie z Szymonem Roną. Wykonają arie operowe, operetkowe, a także wyjątkowe pieśni meksykańskie i inne perełki latynoamerykańskie. Wstęp wolny.

Kolarze w centrum Bydgoszczy

27 sierpnia (niedziela, od godz. 11) / Trasa Uniwersytecka

Przed nami Enea Bydgoszcz Cycling Challenge. Widowiskowy wyścig rozegrany zostanie na Trasie Uniwersyteckiej. Rowerzyści z całej Polski rywalizować będą na różnych dystansach na pętlach o długości 3,3 km. A to nie koniec atrakcji.

Piękna podróż z Rzeką Muzyki

27 sierpnia (niedziela, godz. 19) / Wyspa Młyńska

Przed nami ostatni koncert tegorocznej edycji Rzeki Muzyki. Tym razem będzie on niezwykłą podróżą do lat 50. i 60., podczas której usłyszymy nieśmiertelne piosenki Franka Sinatry, Elvisa Presleya i ich muzycznych przyjaciół. Wykonają je soliści: Jacek Borkowski, Michał Romanowski, Milena Lange z towarzyszeniem muzyków. Wstęp wolny.

Źródło: Urząd Miasta Bydgoszczy

Sonda
Czy masz plany na nadchodzący weekend?
Fontanna Muzyki rozbrzmiała w centrum Bydgoszczy