Wiadukt na ul. Wojska Polskiego znika w oczach! Tak wygląda jego wyburzanie [WIDEO]

2021-09-22 17:54
Trwa rozbiórka wiaduktu na ul. Wojska Polskiego w Bydgoszczy
Autor: Anna Gołata

Trwa wyburzanie wiaduktu w ciągu ulicy Wojska Polskiego. Sukcesywnie znikają kolejne elementy dotychczasowej przeprawy, aby już niebawem w tym miejscu, powstał nowy obiekt z chodnikami, drogą rowerową i oświetleniem. Na jakim etapie są prace? Zobaczcie sami!

Wiadukt na ul. Wojska Polskiego znika w oczach! Tak wygląda jego wyburzanie

Po zorganizowaniu przy wiadukcie zaplecza budowy, wykonawca przygotował też przejazdy przez pas zieleni na ul. Wojska Polskiego i ul. Jana Pawła II (pod obiektem), po których obecnie poruszają się pojazdy. Kierowcy muszą uważać na zmiany w organizacji ruchu, zwężenia i ograniczenia prędkości. Ruch tramwajowy na tym odcinku odbywa się natomiast na dotychczasowych zasadach. Obecnie prowadzone są prace rozbiórkowe wiaduktu północnego (od strony Wzgórza Wolności).

Tak wygląda rozbiórka wiaduktu na ul. Wojska Polskiego. Zobaczcie naszą relację poniżej!

Czytaj także: Kiedy sezon grzewczy 2021 w Bydgoszczy? Wiemy, gdzie kaloryfery są jeszcze zimne!

- W ciągu niespełna kilku dni znaczna część obiektu została już rozebrana. Zerwana została też dotychczasowa nawierzchnia i chodniki. Demontowane są słupy oświetleniowe. Pod obiektem zdemontowana została już większość stalowych podpór. Po zakończeniu wszystkich robót, ruch pod obiektem (na al. Jana Pawła II) zostanie przełożony na jezdnię zachodnią i rozpocznie się rozbiórka dalszej części wiaduktu (od strony Wyżyn) - wyjaśnia ZDMiKP w Bydgoszczy.

Dalsze prace nie wpłyną jednak na dotychczasową organizację ruchu na obiekcie w ciągu ul. Wojska Polskiego.

Nowy wiadukt jeśli wszystkie prace będą przebiegały zgodnie z planem ma być przejezdny już zimą. Całość prac zakończy się do połowy przyszłego roku. Prace pochłoną ponad 22 mln zł.

Trwa rozbiórka wiaduktu na ul. Wojska Polskiego w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE