WIELKI powrót ZIMY! Śnieg w natarciu. To będzie działo się w Polsce

2021-03-04 5:00 eib PAP
WIELKI powrót ZIMY! Śnieg w natarciu. To będzie działo się w Polsce
Autor: GRAFIKA SE Radosław Ślusarczyk WIELKI powrót ZIMY! Śnieg w natarciu. To będzie działo się w Polsce

Jaka będzie pogoda w czwartek, 4.03.2021? Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej informują, że to będzie dzień, który dostarczy nam chyba wszelkie możliwe warianty pogodowe. Z informacji przekazanych przez IMGW wynika, że musimy być gotowi na opady deszczu, śniegu i spore zachmurzenia. Nad przeważającym obszarem Europy pogodę kształtuje rozległy układ wysokiego ciśnienia, z centrami w rejonie Morza Śródziemnego i Półwyspu Bałkańskiego, jedynie Skandynawia i kraje bałtyckie znajdują się w zasięgu zatoki niżu znad Rosji. Polska jest pod wpływem wyżu znad Bałkanów, w ciepłym powietrzu polarnym morskim, napływającym z zachodu.

W Bydgoszczy znów prószy śnieg. Są trudne warunki na drogach

Prognoza pogody (4.03.2021). Jaka będzie pogoda w czwartek?

Jaka będzie pogoda w czwartek, 4.03.2021? Czy możemy już chować do szaf zimowe ubrania, czy raczej czapki i szaliki nadal będą nam potrzebne? Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej informują, że północno-wschodnia oraz częściowo centralna i zachodnia część Europy będą pod wpływem niżów z ośrodkami nad północno-zachodnią Rosją oraz Atlantykiem. Pozostała część kontynentu będzie w zasięgu rozległego wyżu z centrami nad Wyspami Owczymi i Morzem Śródziemnym. Nad Polskę nasunie się zatoka niżowa związana z niżem znad północno-zachodniej Rosji. Z północy na południe będzie stopniowo przemieszczał się chłodny front atmosferyczny. Przed frontem zalega ciepła i przetransformowana masa powietrza, a za frontem, z północnego zachodu, zacznie napływać chłodne powietrze polarne morskie.

Przeczytaj także: QUIZ. Z którego filmu są ci bohaterowie? Na pewno znasz poprawną odpowiedź!

Pogoda w czwartek, 4 marca, w Polsce: Będzie śnieg i deszcz. Będą silne mgły

Meteorolodzy przygotowujący prognozę pogody na czwartek, 4.03.2021, informują, że w dzień zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo na południu jeszcze małe i umiarkowane. Na północy kraju opady głównie deszczu ze śniegiem i śniegu. W pozostałej części kraju opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem, tylko na krańcach południowych bez opadów.

Rano na północnym wschodzie prognozuje się lokalnie silne zamglenia i mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 2°C na północnym wschodzie, około 7°C w centrum, do 13°C na południu.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami także dość silny i porywisty, z kierunków zachodnich, a na północy z kierunków północnych. Wysoko w górach w porywach osiągnie maksymalną prędkość sięgającą do 70 km/h.

(PAP)

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE