Włamanie do sklepu w bydgoskim Fordonie! Błyskawiczna reakcja policji

2021-08-03 18:09
Włamanie do sklepu w bydgoskim Fordonie! Błyskawicza reakcja policji
Autor: KWP w Bydgoszczy Włamanie do sklepu w bydgoskim Fordonie! Błyskawicza reakcja policji

Policjanci z fordońskiego komisariatu zatrzymali sprawców włamania do sklepu monopolowego. Jeden z nich został zatrzymany tuż po zdarzeniu. Jak się okazało, 18 i 17-latek ukradli alkohol. Mundurowi przedstawili już podejrzanym zarzut kradzieży z włamaniem.

Włamanie do sklepu monopolowego! Złodzieje ukradli alkohol

Do zdarzenia doszło przed godzina 2:00 w nocy, wówczas dyżurny bydgoskiej policji otrzymał informację o włamaniu do jednego ze sklepów monopolowych w Fordonie. - Na miejsce pojechali fordońscy kryminalni. Tam czekał na nich właściciel sklepu. Okazało się, że sprawcy po odgięciu rolety i wybiciu szyby ukradli alkohol. Funkcjonariusze sprawdzili monitoring w sklepie. Włamanie wraz z dwoma sprawcami zostało zarejestrowane na kamerze - wyjaśnia rzecznik KWP w Bydgoszczy.

Zobacz: Aleksandra wyszła z domu i zniknęła. Policja zdradza jeden szczegół

W trakcie oględzin miejsca zdarzenia, policjanci zauważyli trzech mężczyzn wychodzących z pobliskiego lasku. Jeden z nich odpowiadał rysopisowi sprawcy włamania. Kryminalni udali się za nimi. Na wysokości osiedla GOPR mężczyźni zaczęli uciekać. Podczas pościgu policjanci zatrzymali jednego ze sprawców. 18-latek miał widoczne otarcia na skórze i krew na rękach. Zatrzymany był pijany. Trafił do policyjnego aresztu.

To nie był koniec. Funkcjonariusze ustalili do sprawy drugiego ze sprawców. 17-latek został zatrzymany następnego dnia. Obaj usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Zrywają asfalt na moście Południowym. Fuszerka na Południowej Obwodnicy Warszawy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE