WOŚP 2020: Bydgoszcz włącza się do akcji! Na ulice miasta wyjdzie 700 wolontariuszy [PROGRAM WOŚP]

2020-01-09 11:58 DO
Kołobrzeg WOŚP 2020. Jakie koncerty odbędą się tego dnia
Autor: materiały prasowe Kołobrzeg WOŚP 2020. Jakie koncerty odbędą się tego dnia

Wzorem ubiegłych lat, Bydgoszcz w tym roju również po raz 28 włącza się aktywnie w akcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach miasta pieniądze będą zbierali wolontariusze.

Bydgoszcz jak zawsze aktywnie włącza się w wielkie granie. W niedzielę, 12 stycznia setki wolontariuszy wyjdą na ulice z puszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Bydgoszczy pieniądze na rzecz WOŚP zbierać będzie niemal 700 wolontariuszy. Wśród nich kwestować będzie też w najbliższą niedzielę prezydent Rafał Bruski.

W tym roku zbieramy na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej. Te pieniądze, które wrzucimy do puszek, oczywiście to nie będą jedyne środki, które zasilą konto Orkiestry. Wiemy, że też osobistości związane z miastem przekazują różne przedmioty na licytacje. Wśród nich są europosłowie, bydgoskie siatkarki, które zaoferowały voucher na wspólną kolację z dwiema wybranymi osobami z zespołu.
Tradycyjnie już, na licytacje przedmiot przekazał także Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy. W tym roku jest to voucher na rodzinny rejs tramwajem wodnym „Słonecznik”.

- Rejs odbędzie się po Brdzie w towarzystwie prezydenta – mówi Martyna Stachowiak z ratusza. - Jest to rejs dla maksymalnie ośmiu osób.

Aukcje WOŚP 2020 Bydgoszcz

- Jeśli chodzi o aukcje, to są one oczywiście dostępne na stronie WOŚPu, jednak my także na naszej stronie bydgoszcz.pl mamy w informacji o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy odnośnik do wszystkich licytacji – wyjaśnia Stachowiak.

Podczas 28 Finału WOŚP nie obędzie się bez występów muzycznych. Scena stanie na Starym Rynku. Zagrają między innymi Agnieszka Adamczewska, Kali, Bydzia-Com-Band, BANAU i Mislead. Koncert potrwa od godz. 12 do 21.

Zbieranie pieniędzy na rzecz WOŚP rozpocznie się już dzień wcześniej. W sobotę, 11 stycznia w Centrum Handlowym Rondo od godz. 9 do 19 odbędzie się „Wiosłowanie dla WOŚP” – cykliczna impreza odbywająca się w kilkunastu miastach. Dystans, jaki zostanie przewiosłowany podczas zabawy, przełoży się na kwotę przekazywaną fundacji.

Tradycyjnie odbędzie się także bieg w Myślęcinku. W tym roku Orkiestrę wesprą także Bydgoskie Klasyki Nocą i Moto Dawcy Uśmiechu - będzie można wylicytować przejażdżkę niezwykłymi samochodami.