Za 48-latkiem wydano Europejski Nakaz Aresztowania! Wpadł poczas policyjnej kontroli

2019-08-22 13:40
Policja
Autor: policja.gov.pl

Dzielnicowi z Więcborka zatrzymali 48-latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna wpadł pod tym, jak funkcjonariusze przyłapali go na jeździe samochodem w stanie nietrzeźwości. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Teraz jego dalszy los zależy od prokuratora.

Do zatrzymania mężczyzny doszło wczoraj około godziny 23:00 na jednej z głównych ulic Więcborka. Dzielnicowi pełniący służbę na terenie miasta zauważyli w pewnym momencie volkswagena sharana, którego styl jazdy wydał im się mocno podejrzany. Nie czekając ani chwili, postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej i poznać przyczynę jego zachowania. Jak się po chwili okazało, 48-letni mieszkaniec gminy Więcbork był kompletne pijany. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że ma w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Nie wiadomo jak by się skończyła ta niebezpieczna jazda, gdyby nie czujność dzielnicowych.

To jednak nie wszystko co miał na swoim koncie. W trakcie sprawdzania w policyjnej bazie danych okazało się, że jest poszukiwany od kilku miesięcy Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez władze niemieckie. Funkcjonariusze zanim umieścili 48-latka w policyjnym areszcie, zatrzymali mu jego prawo jazdy.

Teraz o jego dalszym losie niebawem zadecyduje prokurator.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE