Zdjęcie Bydgoszczy na głównej stronie znanego na całym świecie forum! To spore wyróżnienie dla miasta

2017-01-27 17:55

Forum internetowe www.skyscrapercity.com odwiedzane jest przez tysiące miłośników pięknej architektury z całego świata. Dziś na stronie głównej znalazł się baner ze zdjęciem Bydgoszczy.

Zdjęcie Bydgoszczy na głównej stronie znanego na całym świecie forum!

i

Autor: Archiwum serwisu Zdjęcie Bydgoszczy na głównej stronie znanego na całym świecie forum!

Skyscrapercity to międzynarodowe forum internetowe, poświęcone architekturze, urbanistyce i planowaniu przestrzennemu. Ma już ok. milion zarejestrowanych użytkowników. Miłośnicy architektury z całego świata mogą tam opisywać i komentować aktualnie realizowane oraz planowane inwestycje.

Ponadto każdego dnia mogą podziwiać i oceniać w skali od 1 do 5 kadr innego zakątka globu. Dziś jest to zdjęcie przedstawiające Operę Nova i Marinę. Wczoraj forum wyróżniło kadr z miasta Monizales w Kolumbii. Dobór zdjęć uzależniony jest od właściciela forum, jemu też zgłasza się propozycje.

- Swoje zdjęcie zgłosiłem w połowie stycznia, po kilku dniach zdjęcie zostało zatwierdzone poprzez podanie konkretnej daty publikacji. Nasze miasto nie jest częstym gościem w górnej sekcji forum, poprzednie zdjęcie z dopiskiem "Bydgoszcz" mogliśmy zobaczyć w czerwcu 2015 roku w pierwszy dzień zlotu użytkowników skyscrapercity.com – mówi Krystian Dobosz, autor zdjęcia.

Jego gospodarzem była Bydgoszcz. Wówczas do miasta zjechało kilkadziesiąt osób z Polski, byli też goście z Niemiec i Szwecji. Autorem tamtego zdjęcia również był również Krystian Dobosz.

Jak powstało zdjęcie wyróżnione przez Skyscrapercity?

- Zawsze miło jest zobaczyć reklamę naszego miasta, która potencjalnie może dotrzeć do ponad miliona ludzi na całym świecie, a już szczególnie jak się jest autorem tej reklamy. Zdjęcie wykonałem w listopadzie ubiegłego roku na kilkanaście godzin przed wyjątkową pełnią księżyca przed tzw. Super księżycem. Wracałem do domu z Dworca Głównego, gdzie przygotowywałem wpis na blog "Bydgoszcz w budowie" – wyjaśnia Dobosz.

Zdjęcie, które zostało wyróżnione przez forum Skyscrapercity

i

Autor: Archiwum serwisu Zdjęcie, które zostało wyróżnione przez forum Skyscrapercity

Pierwszy aparat fotograf kupił w 2006 roku i wykorzystywał go do robienia zdjęć z wakacji i uroczystości rodzinnych. Po przeprowadzeniu się do Bydgoszczy w 2010 roku zaczął robić zdjęcia budowom, później pojawiła się pierwsza lustrzanka, a wraz nią chęć do robienia innych zdjęć niż tylko budowy.

Efekty jego pasji można obserwować na blogu "Bydgoszcz w budowie". Ponadto niedawno na Facebooku pojawiła się nowa strona BWB Foto, gdzie Dobosz umieszcza swoje zdjęcia z podróży.

Czytaj także: Prestiżowa nagroda w rękach fotografki związanej z bydgoskim teatrem! Znamy kulisy powstania zdjęcia [AUDIO]

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki