Zwężenia i ograniczenia prędkości w centrum Bydgoszczy. Rusza remont mostu na ul. Focha

i

Autor: ZDMiKP Bydgoszcz Zwężenia i ograniczenia prędkości w centrum Bydgoszczy. Rusza remont mostu na ul. Focha

Ważne zmiany

Zwężenia i ograniczenia prędkości w centrum Bydgoszczy. Rusza remont mostu na ul. Focha

2022-10-03 10:39

Uwaga zmotoryzowani! ZDMiKP informuje o rozpoczęciu remont dylatacji mostu północnego na ul. Focha. W związku z tym kierowcy muszą się liczyć ze zwężeniami oraz ograniczeniami prędkości. - W zależności od warunków pogodowych prace potrwają około miesiąca - zapowiadają drogowcy.

Zwężenia i ograniczenia prędkości w centrum Bydgoszczy. Rusza remont mostu na ul. Focha

- W ubiegłym roku przeprowadziliśmy remont nawierzchni na północnym moście Solidarności w ciągu ulicy Focha (od strony Śluzy). Do wykonania pozostała jeszcze wymiana dylatacji, czyli szczelin pozwalających na prawidłową pracę konstrukcji - wyjaśnia ZDMiKP. Prace mają na celu zabezpieczyć obiekt przed destrukcyjnym działaniem wody, która dostawała się w dolne warstwy obiektu i prowadziła do jego degradacji. W pierwszej kolejności prace będą prowadzone na połowie obiektu. Na jezdni pojawią się więc zwężenia i ograniczenia prędkości. Część robót będzie też prowadzona na chodniku. Roboty potrwają około miesiąca. - Przygotowujemy się do przebudowy północnych mostów "Solidarności". Zamówiliśmy już koncepcję dla budowy nowej północna przeprawy, która pomoże znaleźć najlepsze rozwiązanie uwzględniające również oczekiwania pieszych i rowerzystów. Stalowo-żelbetowa konstrukcja nie spełnia już współczesnych norm i wymagać będzie w perspektywie najbliższych lat kompleksowej przebudowy - wyjaśniają drogowcy.

Sonda
Jak oceniasz inwestycje w Bydgoszczy?
Tłumy na pchlim targu pod Bydgoszczą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają