Gala Barwy Wolontariatu w Elblągu

i

Autor: Krzysztof Jaworski

Docenili ludzi o wielkich sercach. Święto elbląskich wolontariuszy

2022-12-09 15:30

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, w elbląskim Ratuszu Staromiejskim odbyła się gala konkursu Barwy Wolontariatu i Dziecięcy Piekarczyk. To doroczna impreza, podczas której nagrody i wyróżnienia otrzymują osoby zaangażowane w pomaganie innym.

Elbląska Gala to okazja ogłoszenie wyników konkursu Barwy Wolontariatu. Tegoroczną laureatką została Marzena Maślińska zgłoszona do konkursu przez elbląską Szkołę Podstawową nr 18. W tym roku laureatką nagrody została Marzena Maślińska. Jak podkreśla, to wyróżnienie nie tylko dla niej:

- To jest nagroda dla naszej całej społeczności szkolnej, uczniów, pracowników i pani dyrektor. Wszyscy wspólnie działamy a ja jestem tylko koordynatorem. Jak to być wolontariuszem? Myślę, że to sposób na życie. Dużo z tego czerpie się dla siebie. Nie tylko dajemy, ale także z tego naszego działania dostajemy. Mało tego, to działanie zmienia nas. I myślę, że zmienia na lepsze.

Marzena Maślińska jest nauczycielką geografii i koordynatorką wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 18 w Elblągu.

Gala była także okazją do przyznania regionalnej nagrody dla Wolontariusza Roku Korpusu Solidarności. Została nim Katarzyna Cherek, uczennica elbląskiego Zespołu Szkół Technicznych i Informatycznych.