Kaloryfery były zimne, więc zszedł do kotłowni. Dokonał przerażającego odkrycia

i

Autor: Shutterstock Kaloryfery były zimne, więc zszedł do kotłowni. Dokonał przerażającego odkrycia.

Horror!

Kaloryfery były zimne, więc zszedł do kotłowni. Dokonał przerażającego odkrycia

2022-11-23 10:13

Tragedia w Rychlikach k. Elbląga (woj. warmińsko-mazurskie). Zmarł tam 42-letni pracownik kotłowni. Prawdopodobnie mężczyzna zginął w czasie pracy. Jego ciało znalazł prezes spółdzielni mieszkaniowej, zaniepokojony zimnymi kaloryferami w bloku. Sprawą śmierci 42-latka zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Elblągu.

Rychliki. Śmierć 42-latka. Makabryczne odkrycie w kotłowni

Tragedia wydarzyła się w nocy z soboty na niedzielę (19/20 listopada). Do tragedii doszło w nocy z soboty na niedzielę. Prezes spółdzielni mieszkaniowej był zaniepokojony faktem, że w bloku ogrzewanym przez kotłownię, kaloryfery są zimne. Mężczyzna poszedł do kotłowni sprawdzić, co się dzieje. Tam dokonał przerażającego odkrycia. Znalazł on ciało 42-letniego mężczyzny, obsługującego piec centralnego ogrzewania.

Na miejscu makabrycznego odkrycia pojawił się prokurator, a także biegły z zakresu medycyny sądowej, strażacy oraz pracownicy Państwowej Inspekcji Pracy. W środę (23 listopada) ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok 42-latka. Nad sprawą pracują też policjanci z Pasłęka. Co wynika natomiast ze wstępnych ustaleń służb? Przyczyną śmierci 42-letniego pracownika mógł być "wstrząs urazowo-krwotoczny doznany w wyniku ciężkiego obrażenia ciała kończyny górnej".

Śledztwo zostało wszczęte w kierunku przestępstwa z artykułu 220 § 1 kk w zbiegu z artykułem 155 kk, czyli w kierunku narażenia przez pracodawcę pracownika na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, co skutkowało nieumyślnym spowodowaniem śmierci tego pracownika. Jest to wstępna kwalifikacja prawna — poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu Sławomir Karmowski, cytowany przez Radio Zet. 42-letni mężczyzna zmarł podczas pracy, więc oddzielne postępowanie wyjaśniające prowadzi także Państwowa Inspekcja Pracy w Elblągu.

Źródło: Radio Zet / Gazeta Olsztyńska

Sonda
Czy widziałeś kiedyś ludzkie zwłoki?
Maryla Rodowicz wspomina Jerzego Połomskiego: "Zabrałam mu piosenkę"
Nasi Partnerzy polecają