Trening przed starciem z kibolami

Demolka pociągu w Iławie. Stu policjantów w akcji [Zdjęcia]

2022-11-22 10:16

Klubowe rozgrywki piłkarskie mają przerwę ze względu na mundial w Katarze. Przed ewentualnymi starciami z pseudokibicami trenują natomiast policjanci. Stacja kolejowa Iława Główna stała się miejscem ćwiczeń mundurowych. Wszystko po to, aby tych prawdziwych starć chuliganów z funkcjonariuszami było jak najmniej.

Wielkie ćwiczenia policji na stacji kolejowej. Trening przed starciem z kibolami

Na mecze kilka wyjeżdżają grupy kibiców liczące nawet kilkaset osób. Policjanci zabezpieczający tego typu przejazdy uczestniczyli w policyjnych ćwiczeniach pod nazwą „pociąg specjalny”, które odbyły się w okolicach stacji kolejowej Iława Główna.

Jak tłumaczą policjanci, skuteczne zabezpieczenie przejazdów kibiców, zależy m.in. od szkoleń i umiejętności, szczególnie w pododdziałach zwartych policji. Dlatego kolejny raz okolice dworca kolejowego Iława Główna stały się na kilka godzin areną ćwiczeń dowódczo-sztabowych, w których pod okiem mł. insp. Waldemara Pankowskiego Komendanta Powiatowego Policji w Iławie oraz przedstawicieli Sztabu Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie uczestniczyło prawie 100 funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji KWP w Olsztynie oraz III Kompanii Nieetatowego Pododdziału Prewencji Policji wyposażonych w specjalistyczny sprzęt niezbędny do działań podejmowanych w sytuacji zakłócenia porządku publicznego.

Do ćwiczeń włączył się także Oddział Warmińsko – Mazurski Przewozów Regionalnych z siedzibą w Olsztynie, reprezentowany przez Dyrektora Oddziału, Naczelnika Sekcji, Zastępcę Naczelnika Sekcji oraz Głównego Inżyniera.

Choć to ćwiczenia, uczestniczący w nich funkcjonariusze działali tak, jakby mieli do czynienia z prawdziwą sytuacją – brali pod uwagę różne warianty zdarzeń i przewidywali różne skutki zachowań agresywnych pseudokibiców, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo innych pasażerów, którzy znaleźli się w pociągu.

Zdjęcia z policyjnych ćwiczeń w Iławie znajdziecie w poniższej galerii

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Katarscy SZEJKOWIE wściekli na swoich piłkarzy! "Nie jest dobrze..."
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają