Pogoda i brawura rządziły na drogach Warmii i Mazurach. Tragiczny weekend

i

Autor: KMP Olsztyn Pogoda i brawura rządziły na drogach Warmii i Mazurach. Tragiczny weekend

Śmierć na drodze

Pogoda i brawura rządziły na drogach. Tragiczny weekend na Warmii i Mazurach

2022-11-21 12:01

Za nami tragiczny weekend na drogach Warmii i Mazur. Zginęła jedna osoba. 88-latek stracił życie w wypadku, który miał miejsce w powiecie olsztyńskim. Ze względu na trudne warunki na drogach, policjanci apelują o szczególne bezpieczeństwo podczas jazdy. Niestety, czasami kierowcy wykazują się kompletną brawurą i nieodpowiedzialnym zachowaniem. Tak było w przypadku 40-letniej mieszkanki Olsztyna. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Tragedia w powiecie olsztyńskim. 88-latek zginął w wypadku

W sobotę rano (19 listopada) doszło do tragicznego wypadku na drodze wojewódzkiej nr 593 na odcinku Dobre Miasto - Międzylesie. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 88-letni kierowca osobowego volkswagena na łuku drogi w lewo, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w drzewo. Niestety, pomimo przeprowadzonej reanimacji, mężczyzna zmarł. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszelkie okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia. Mundurowi apelują do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie, gdy na drodze jest śnieg, a drogi są śliskie.

Olsztyn. "Dała w szyję" i pojechała na basen

Z kolei kompletną nieodpowiedzialnością wykazała się pijana kobieta w Olsztynie. Tamtejsi policjanci otrzymali zgłoszenie, że 40-latka kieruje autem, będąc pod wpływem alkoholu. Świadkowie twierdzili, że na parkingu jednego z olsztyńskich basenów widzieli kobietę wsiadającą do auta wraz z dzieckiem. Z ich relacji wynikało, że kierująca była pod znacznym wpływem alkoholu i odjechała w nieznanym kierunku. Policjanci po rozpytaniu świadków, szybko ustalili miejsce pobytu wskazanej kierującej. Przed blokiem zastali zaparkowany pojazd, a w mieszkaniu kierującą. Okazała się nią 40-letnia mieszkanka Olsztyna. W domu był też jej 10-letni syn. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie 40-latki. Kobieta przyznała funkcjonariuszom, że przyjechała odebrać syna z basenu, a wcześniej piła alkohol. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy. 10-latek trafił pod opiekę ojca.

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Szybki i niespodziewany atak zimy w Szczecinie