Bełchatów: GRYPA kontra KORONAWIRUS. Co groźniejsze? Epidemiolodzy nie pozostawiją złudzeń!

i

Autor: Pixaby/leo2014

Koronawirus w Polsce! Poszukiwania trzech pasażerów autobusu! Nowe informacje [AKTUALIZACJA]

2020-03-08 17:07

Niepokojące informacje! Jak przekazał Sanepid, wciąż nie wiadomo, co się dzieje z trójką pasażerów autobusu rejsowego firmy Sindbad, którym 29 lutego z Niemiec jechał pacjent "zero" z Cybinki.

AKTUALIZACJA, PONIEDZIAŁEK (09.03), GODZ. 10:00 SANEPID ODNALAZŁ JUŻ WSZYSTKICH PAZAŻERÓW JADĄCYCH AUTOBUSEM Z NIEMIEC DO POLSKI.

Koronawirus w Polsce! Pierwszy przypadek zarażenia wirusem w naszym kraju potwierdzono w środę, 4 marca. Chory 66-latek wrócił autobusem z Niemiec do Polski w niedzielę. Jak informuje sanepid, do tej pory nie wszystkich pasażerów udało się odnaleźć. 

ZOBACZ: Koronawirus w Zielonej Górze. Co dzieje się z zakażonym 66-latkiem?

"Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu prosi o pilny kontakt telefoniczny na numer 666 191 783 wszystkie osoby, które w dniu 29.02.2020 powróciły z terenu Niemiec i Luksemburga do Elbląga, jadąc przez teren Polski autobusem firmy Sindbad (Opole) - planowa godzina przyjazdu do Elbląga: 14:00 w dniu 29.02.2020 r." - czytamy w niedzielnym komunikacie elbląskiego sanepidu.
 

- Szukamy osób, które tego dnia przesiadały się w Słubicach i teoretycznie mogły mieć kontakt z koronawirusem - wyjaśnia w rozmowie z Wirtualną Polską Marek Jarosz, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu.

Jak ustrzec się przed koronawirusem? Bydgoski lekarz radzi
Nasi Partnerzy polecają