Kuriozalny wyrok sądu

Patryk bawił się na dyskotece, potem umarł w męczarniach. "Ostra reakcja na stres"

2023-06-25 10:25

Patryk Sz. (†43 l.) z Elbląga już nigdy nie pobawi się ze swoimi dziećmi. Brutalnie skopany w centrum Elbląga zmarł w męczarniach. Sąd zamiast wymierzyć dwóm napastnikom najwyższą karę, wsadził ich na rok do więzienia! Sąd tłumaczył, że oskarżeni nie chcieli zabić, tylko pobić, a pan Patryk zmarł, bo się zestresował!

Dramat wydarzył się rok temu w sobotę 6 sierpnia niedaleko sądu i komendy miejskiej policji w Elblągu. Jak ustalili śledczy, Patryk Sz. I jego zabójcy bawili się w tej samej dyskotece w nocy z piątku na sobotę. Kiedy wszyscy wyszli z imprezy doszło do scysji pomiędzy nimi, którą Patryk Sz., spowodował. Zaczepiał kobiety i je wyzywał. Wtedy Łukasz Z. I Adam M., powalili go na ziemię i skopali. Nieprzytomnego zostawili i spokojnie poszli na stację benzynową kupić sobie piwo. Kiedy je pili, Patryk Sz. umierał. Zanim na miejscu pojawiło się pogotowie zmarł.

Po roku procesu sąd doszedł do wniosku, że obaj mężczyźni - jeden recydywista, nie chcieli zabić, tylko pobić i zmienił kwalifikację czynu na zwykłe pobicie. "Śmierć nastąpiła w wyniku ostrej reakcji na stres" - powiedział w uzasadnieniu SSO Bartosz Kulesza. I dodał, że przyczyną zgonu była niewydolność krążeniowo oddechowej spowodowana silnym stresem! Prokuratura nie komentuje wyroku, czeka na uzasadnienie pisemne.

Wyrok Sądu- Rok więzienia za zabicie człowieka
Sonda
Czy sprawcy zabójstw powinni od razu trafiać za kraty na dożywocie?