Bartek Zmarzlik znów jedzie po komplet

Autor: Marcin Szarejko/Foto-Sport.pl Bartek Zmarzlik jeździł znakomicie ale przegrał finał.

Bartek Zmarzlik znów powalczy o czapkę

2019-07-14 10:00

To będzie już ósma próba zdobycia czapki Kadyrowa, którą dostaje Indywidualny Mistrz Polski na żużlu. Bartosz Zmarzlik, lider Stali Gorzów w niedzielę w Lesznie będzie chciał powalczyć o tytuł najlepszego polskiego żużlowca. Kto może mu przeszkodzić?

Bartek Zmarzlik jest obecnie jednym z najlepszych polskich żużlowców. Bryluje w rozgrywkach ligowych, zdobywał medale Mistrzostw Świata jednak tytułu Mistrza Polski nie udało mu się wywalczyć. Czy zdobędzie i to trofeum, czy może dołączy do Piotra Śwista? Utytułowany gorzowski żużlowiec nigdy nie wygrał indywidualnych Mistrzostw Polski.

Piotr Świst

Autor: Przemysław Szyszka Piotr Świst w swoim garażu

W finałowym turnieju Bartek Zmarzlik startował już osiem razy. 24-latek do tej pory najwyżej sklasyfikowany w finale był w 2015 roku, kiedy wywalczył srebrny medal. Przed rokiem na obiekcie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie zajął czwarte miejsce. Jeździł świetnie ale został wykluczony w finałowym biegu.

W tym roku aktualnemu wicemistrzowi świata pokrzyżować szyki będą chcieli przede wszystkim gospodarze: obrońca tytułu Piotr Pawlicki, czy stały uczestnik Grand Prix - Janusz Kołodziej. Wśród faworytów wymienia się też Macieja Janowskiego oraz Patryka Dudka.

Piotr Pawlicki

Autor: Marcin Karczewski/PressFocus Piotr Pawlicki ze słotym medalem Indywidualnych Mistrzostw Polski 2018 na żużlu

W stawce 16 zawodników - jako drugi rezerwowy jest też inny reprezentant Stali - Szymon Woźniak. Do finału zakwalifikował się również wychowanek żółto-niebieskich - Adrian Cyfer, który aktualnie reprezentuje Wybrzeże Gdańsk. Początek zawodów na stadionie leszczyńskiej Unii - w niedzielę (14.07) o godzinie 19.00.