Wzruszająca ceremonia

Białe róże, szpaler i służbowe uniformy. Tak wyglądał pogrzeb ratownika medycznego, który zmarł na dyżurze

2023-03-02 13:46

Pogrzeb Łukasza M., ratownika medycznego, który zmarł w czasie dyżuru, odbył się w środę, 1 marca, na cmentarzu komunalnym w Kostrzynie nad Odrą. 40-latek został znaleziony martwy w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim 23 lutego. Wcześniej miał powiedzieć kolegom, że idzie się położyć, by odpocząć, ale już się nie obudził.

Pogrzeb ratownika medycznego. Łukasz M. spoczął na cmentarzu w Kostrzynie

Ratownik medyczny, który zmarł w czasie dyżuru, został pochowany na cmentarzu komunalnym w Kostrzynie nad Odrą - informuje "Gazeta Lubuska". Pogrzeb Łukasza M. odbył się w środę, 1 marca. 40-latek został znaleziony martwy przez kolegów na terenie Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim w nocy ze środy na czwartek, 23 lutego. Miał wcześniej powiedzieć, że idzie się położyć, by odpocząć, ale niedługo później już nie żył. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną zgonu była niewydolność krążeniowo-oddechowa, ale nie wiadomo, co do niej doprowadziło - na to pytanie mają odpowiedzieć wyniki badań histopatologicznych i toksykologicznych. Ratownik medyczny zostawił żonę i osierocił dwóch małych synków, a że był głównym żywiciele rodziny, jego przyjaciele i współpracownicy uruchomili zbiórkę pieniędzy na ich rzecz - można ją znaleźć TUTAJ.

Ratownicy medyczni utworzyli szpaler

Jak informuje "Gazeta Lubuska", Łukasz M. został pożegnany nie tylko przez członków rodziny i inne bliskie osoby, ale również liczne grono ratowników medycznych. Nie dość, że mężczyzna pracował w szpitalu w Gorzowie, szpitalu w Kostrzynie nad Odrą i wojewódzkich stacjach pogotowia ratunkowego w Gorzowie i Szczecinie, to jeszcze m.in. prowadził szkolenia dla innych ratowników medycznych. Na pogrzeb przyjechali przedstawiciele tego zawodu z Gorzowa, Zielonej Góry, Szczecina, Myśliborza i innych miast. Ubrani w służbowe uniformy, trzymając w rękach białe róże, utworzyli szpaler dla konduktu żałobnego z urną z prochami zmarłego.

- Znaliśmy go, szkolił nas, był świetnym fachowcem. Dlatego tak wielu ratowników przyjechało go dziś pożegnać - powiedział "Gazecie Lubuskiej" jeden z uczestniczących w pogrzebie ratowników medycznych.

Sonda
Czy uważasz, że w Polsce służba zdrowia działa sprawnie?
Bliscy pożegnali zmarłego piłkarza z Trzebuski
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany