Brakuje sprzętu. Część nauczycieli I LO w Gorzowie prowadzi lekcje z własnych domów

2020-10-29 5:27 em
Gorzów puszkin
Autor: pm I LO w Gorzowie.

Jak nam powiedział Mariusz Bieniewski dyrektor ogólniaka jak na razie wszystkie lekcje odbywają się zgodnie z planem. Szkole doskwierają jednak problemy sprzętowe i dlatego niektórzy nauczyciele z Puszkina pracują w domach.

Pedagodzy lekcje on-line powinni prowadzić w szkolnych gabinetach, ale szkoła nie ma takich możliwości. - W przypadku ponad 60 nauczycieli nie mamy takiego sprzętu aby mogli pracować ze szkoły - wyjaśnia Mariusz Biniewski, dyrektor I LO w Gorzowie. Dlatego ci nauczyciele prowadzą swoje lekcje siedząc w domach.

Dyrektor liczy na dostawy nowych urządzeń. Szkoła ma otrzymać 25 tabletów z ministerstwa cyfryzacji. Zakup laptopów zapowiada równieżsamorząd.

Zdaniem Mariusza Biniewskiego ważną kwestią jet także podstawa programowa. Jeżeli nauczanie zdalne miałoby potrwać dłużej niż do 8 listopada, powinno się ją zmienić i dostosować do tych wyjątkowych warunków pracy.

Przypomnijmy: obecnie zdalne lekcje mają wszyscy uczniowie szkół średnich i szkół podstawowych w klasach 4-8. Najmłodsi uczniowie jeszcze chodzą do szkół.