Drezdenko: śmiertelny wypadek na ul. Lema. 16-letni motocyklista miał przed sobą całe życie... Kierowca busa, zamiast pomóc, uciekł!

2021-07-21 11:06
Drezdenko: śmiertelny wypadek na ul. Lema. 16-letni motocyklista miał przed sobą całe życie... Kierowca busa, zamiast pomóc, uciekł!
Autor: Policja Lubuska

Śmiertelny wypadek w Drezdenku miał miejsce we wtorek, 20.07.2021 r. na ulicy Lema. 16-letni motocyklista zderzył się tam z jadącym z naprzeciwka busem. Siła uderzenia była tak duża, że motocykl został zmiażdżony. Lekarze przez kilka godzin walczyli o życie 16-latka, niestety, zmarł na stole operacyjnym. W tym czasie policja poszukiwała kierowcy busa, który po zderzeniu uciekł z miejsca wypadku. Do jego zatrzymania doszło tego samego dnia wieczorem. Policja poszukuje świadków zdarzenia.

Wypadek na ul. Lema w Drezdenku miał miejsce 20.07 po godzinie 20. Jak podaje lubuska policja, na miejsce błyskawicznie dotarły służby ratunkowe, które udzieliły pomocy rannemu motocykliście. Młody mężczyzna z poważnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala. - Zaraz po zakończeniu akcji ratunkowej policjanci przystąpili do wyjaśniania wypadku. Mundurowi ustalili, że w zderzeniu udział brał 16-letni motocyklista, który zderzył się z jadącym z naprzeciwka mercedesem vito. Siła uderzenia była bardzo duża, świadczy o tym kompletnie zniszczony motocykl, który leżał kilkanaście metrów od miejsca, gdzie doszło do zderzenia. Niestety jego kierowca po kilku godzinach walki lekarzy o jego życie zmarł na stole operacyjnym w szpitalu - informuje policja.

Adam został zmielony przez kosiarkę

Kierowca busa uciekł z miejsca zdarzenia. W jego poszukiwania dyżurny zaangażował dostępne patrole. 26-latek został zatrzymany jeszcze tego samego wieczoru. W chwili zatrzymania miał ponad promil alkoholu.

- Niebawem zostaną wykonane czynności z jego udziałem. Na miejscu wypadku do późnych godzin nocnych trwały intensywne czynności policjantów, którzy wyjaśniają przyczyny tragedii - podaje młodszy aspirant Tomasz Bartos z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

Mundurowi proszą również osoby, które były świadkami tego zdarzenia o kontakt w Komisariacie Policji w Drezdenku lub po numerem telefonu 47 792-54-00.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE