Krowy Deszczno

i

Autor: mz Krowy cały czas pasa się na łąkach pod Gorzowem.

Dzikie krowy atrakcją turystyczną? Co dalej ze stadem, które żyje w okolicach Gorzowa

2019-10-16 18:00

Zwierzęta uratowano przed ubojem ale teraz nie wiadomo co z nimi zrobić. Nie wziął ich właściciel gospodarstwa ekologicznego. Stadem zarządza Biura Ochrony Zwierząt, które nie ma pieniędzy na jego utrzymanie. Ostatni pomysł to zrobienie z dzikiego stada atrakcji turystycznej i naukowej.

Bój o przetrwanie krów trwał kilka miesięcy, w sprawie wypowiedział się nawet prezydent Andrzej Duda. Teraz stadem zarządza Biuro Ochrony Zwierząt. Z przejęcia 180 krów zrezygnował właściciel ekologicznego gospodarstwa w Czarnocinie i ... nie wiadomo co z nimi zrobić. - Nie zakładaliśmy, że ta sprawa tak się potoczy - przyznała w Radiu ESKA Izabela Kwiatkowska, z Biura Ochrony Zwierząt. Na roczne utrzymanie stada potrzeba nawet 500 tysięcy złotych.

Krowy Deszczno

i

Autor: mz Walka o krowy była zażarta. Teraz nie wiadomo co z nimi zrobić.

Ostatni pomysł to pozostawienie stada w rezerwacie Santockie Zakole. Dzikie krowy miały by być atrakcją turystyczną i naukową. Właściciel terenu widzi taką możliwość ale... potrzebne są pieniądze.

- Potrzebujemy środków - prosi Izabela Kwiatkowska.

Cały czas prowadzona jest zbiórka pieniędzy potrzebnych na utrzymanie krów. Szczegóły na facebookowym profilu Biura Ochrony Zwierząt. W tej chwili opiekuje sie nim jeden z hodowców ale zaległości wobec niego są coraz większe. Co się stanie z krowami w czasie zimy?

Przypomnijmy: krowy pozostawione przez właściciela błąkały się kilka lat po gminie Deszczno. W maju zapadła decyzja, że stado zostanie wybite. Po protestach organizacji prozwierzęcych wycofano się z niej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE