Gorzów: 21-latek włamał się do zabytkowego tramwaju. Rozbił kamerę, ale nagranie się zachowało. Kradł co popadnie! [WIDEO]

2021-04-19 17:15 Emilia Białecka
Gorzów: 21-latek włamał się do zabytkowego tramwaju. Rozbił kamerę, ale nagranie się zachowało. Kradł co popadnie! [WIDEO]
Autor: Policja Gorzów Wielkopolski

Nawet 10 lat więzienia grozi 21-latkowi, który wybił szybę w zabytkowym tramwaju na Wełnianym Rynku i splądrował sklepik. Mężczyzna ukradł m.in. laptopa, kasę fiskalną, kosmetyki i artykuły spożywcze. Kiedy spostrzegł, że we wnętrzu jest kamera, rozbił ją. Nagranie jednak się zachowało, a on sam, po krótkim pościgu, trafił w ręce policji.

Do włamania do zabytkowego tramwaju na Wełnianym Rynku doszło w miniony piątek (16 kwietnia). Policja publikuje nagranie z monitoringu, na którym widać, jak mężczyzna raz po raz uderza kamieniami w szyby. Kiedy w końcu udaje mu się rozbić jedną z nich, dostaje się do środka i okrada sklepik. Jak podaje policja, jego łupem padł laptop, kasa fiskalna, kosmetyki i artykuły spożywcze. Jak się okazało, w środku również była kamera. Kiedy mężczyzna zorientował się, że jest nagrywany, rozbił urządzenie.

21-latek włamał się do zabytkowego tramwaju. Rozbił kamerę, ale nagranie się zachowało

Wkrótce na miejscu pojawiły się policyjne patrole. Na miejsce wezwani zostali również śledczy z technikiem, aby zabezpieczyć jak najwięcej śladów. W pewnym momencie policjanci otrzymali informację o mężczyźnie, który w okolicach katedry wyrzuca różne przedmioty na ulicę i może mieć związek ze zdarzeniem.

- Kiedy policjanci chcieli go zatrzymać, zaczął uciekać. Do pościgu dołączyli policjanci ruchu drogowego, którzy byli w pobliżu. Podejrzany w stronę policjantów rzucił jeszcze terminal płatniczy, ale po chwili został obezwładniony. 21-letni mężczyzna został przewieziony do komendy - opisuje gorzowska policja.

21-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Straty przez niego wyrządzone zostały wstępnie wycenione na kilka tysięcy złotych. Mimo młodego wieku na jego koncie są inne przestępstwa, za które odbywał już karę pozbawienia wolności. Z zakładu karnego wyszedł pod koniec ubiegłego roku. Teraz grozi mu powrót do więzienia nawet na 10 lat.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE