Gorzów: Bułgarzy usłyszeli wyrok za ZABÓJSTWO rodaka. Dożywocie i po 25 lat!

2020-07-03 16:38 Kły
Proces Bułgarów
Autor: mazinio Kolejna rozprawa dopiero 29. maja.

Troje mężczyzn, ojciec i synowie, oskarżonych było także o usiłowanie zabicia partnerki ofiary. Kobieta przeżyła i zeznawała przed sądem. Proces zakończył się w piątek (3.07). Dramat wydarzył się rok temu w maju w Kostrzynie nad Odrą.

50-letni Ivan D. został skazany na dożywocie. Wcześniej w Warnie był już karany za zabójstwo. Z 23 lat przesiedział 19, na wolność wyszedł w 2015 roku. Z kolei 29-latek i 31-latek dostali po 25 lat więzienia. Feralnego dnia zadali sześć ciosów. Dla 32-latka były one śmiertelne, z kolei jego 26-letnia partnerka trafiła do szpitala.

- Zdaniem sędziego synowie byli pod wpływem ojca, który namówił ich do zabójstwa, ale nie na tyle, by się mu nie przeciwstawić. Oskarżeni nie przyznawali się do winy, ale po obejrzeniu nagrania z monitoringu- każdy przedstawił swoją wersję wydarzeń - informuje Lidia Wieliczuk, rzecznik gorzowskiego sądu.

Najstarszy oskarżony o warunkowe zwolnienie może się starać po upływie 30 lat, a młodsi po 20 latach. Całej trójce zasądzono zadośćuczynienie- dla brata ofiary 70 tysięcy złotych, a dla pokrzywdzonej 50 tysięcy złotych. 

Przypomnijmy- w Kostrzynie 14 maja obywatele Bułgarii nożami ranili wychodząca z budynku parę. Mężczyzna nie przeżył. Powodem zatargu miała być - jak informowała prokuratura - walka o zyski związane z prostytucją. Napastnicy po zabójstwie uciekli z Polski, zostali ujęci we Francji.