Gorzów: Co zmienić by lepiej wydawać miejskie pieniądze? Mieszkańcy mają głos!

2019-10-21 19:01 Wojciech Hańczuk
Gorzów rower
Autor: Daniel Adamski/ www.gorzow.pl Najwięcej pomysłów dotyczy remontów chodników.

Już we wtorek (22.10) gorzowianie będą mogli porozmawiać o przyszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Co roku urzędnicy spotykają się z mieszkańcami i pytają co można zmienić w kolejnym roku. Projekt w takiej formule w Gorzowie działa od 2013 roku. Czy będą zmiany?

Na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego radni i prezydent przekazują 2 procent dochodów Gorzowa. W tym roku było to prawie 6 milionów złotych. To mieszkańcy decydują jak je wydać. Realizowane są mniejsze projekty w każdej dzielnicy i większe nazywane ogólnomiejskimi. Część pieniędzy trafia na inwestycje oświatowe. O tym, która z wielu propozycji zostanie wykonana gorzowianie decydują w czasie głosowania. Od 2013 roku na inwestycje w ramach Budżetu Obywatelskiego wydano prawie 30 milionów złotych i zrealizowano ponad 140 projektów.

Gorzów
Autor: mazinio W mieście remonty. Czy gorzowianie zaproponują kolejne?

Wśród zrealizowanych pomysłów są boiska, place zabaw czy zabawy dla mieszkańców ale najwięcej projektów dotyczyło remontów chodników, ulic czy schodów. Często są to miejsca zaniedbane od lat a BO staje się jedyną szansą na poprawę tej sytuacji. Nie wszystkim gorzowianom to się podoba. Według nich Budżet Obywatelski nie jest od łatania wieloletnich zaniedbań.

- Może trzeba to zmienić - powiedział w Radiu ESKA Wojtek Pięta, wnioskodawca wielu obywatelskich pomysłów, min. budowy skateparku.

Swoje propozycje zmian w Budżecie Obywatelskim może przedstawić każdy mieszkaniec Gorzowa. Wystarczy przyjść na wtorkowe spotkanie. Te w sali 201 Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego o godzinie 17.00.