grzes drukarz

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Najmłodszy drukarz w ekipie.

Gorzów: Dzielny Grześ, jego drukarka 3D i przyłbice!

2020-04-02 8:45

10-letni gorzowianin pokazuje jak można pomagać w czasach zarazy. Choć jego sprzęt nie pracuje z szybkością światła, to każda maska ochronna jaką wyprodukuje jest na wagę złota.

Pierwsze przyłbice autorstwa drukarki 10-letniego Grzegorza Rosiaka już są w szpitalu. Jego produkcja zwiększy nakład dzięki współpracy z grupą "Drukarze dla Lekarzy Gorzów". Należą do niej mieszkańcy, którzy skrzyknęli się na facebook'u i drukują na domowych sprzętach materiały ochronne.

Drukarka Grzesia, do której znalazł oprogramowanie i sam je zainstalował, w ciągu 5,5 godziny tworzy jedną przyłbicę. Więc za dnia powstają dwie sztuki. Starsi koledzy obiecali "podrasować" urządzenie, by podwoiło moc. 

przyłbica

i

Autor: "Drukarze lad Lekarzy" Przyłbica drukowana na sprzęcie 3D.

- Syn poprosił o drukarkę na urodziny, wiedzieliśmy, że prezent długo mu posłuży. Zawsze interesował się techniką w połączeniu z elektroniką i informatyką. Zapisaliśmy go na zajęcia z programowania - opowiada tata Grzesia, Marcin Rosiak. 

Jak widać lekcje dały efekt, a swoją pasję 10-latek wykorzystuje w szczytnym celu. Cały czas można dołączać do grupy "Drukarze dla lekarzy". Masek ochronnych, w czasie epidemii koronawirusa, nigda za dużo.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE