Gorzów: Mieszkańcy chcą remontować mieszkania. Będą kolejne!

2020-07-14 17:55 em
Gorzów kamienice
Autor: mazinio ZGM ma sporo chętnych do wprowadzenia się do mieszkań komunalnych.

Urzędnicy skompletowali wnioski od gorzowian, którzy chcą wyremontować mieszkania komunalne i w nich zamieszkać. dzięki temu nie będą musieli czekać na przydział. Chętnych jest więcej niż lokali. Dobra wiadomość. W sierpniu będą kolejne.

30 osób zgłosiło chęć odnowienia 15 mieszkań komunalnych​. Trwa procedura związana z ich przydziałem. Najemcy po ich otrzymaniu będą musieli lokale wyremontować, ale za to nie muszą czekać w kolejce.

- Każdy kto się zgłosił otrzyma lokum, ale nie każdy to, które sobie upatrzył - wyjaśnia Eliza Rudnicka, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych w gorzowskim urzędzie.

Przy przydziale mieszkań znaczenie będzie miało to, na którym miejscu na liście oczekujących na mieszkanie komunalne jest osoba, która chce wyremontować lokal. Im wyższa pozycja tym większa szansa na otrzymanie wybranego mieszkania. Niektórzy wnioskodawcy wskazali po kilka mieszkań, które mogą wyremontować, oczywiście każdy może dostać tylko jeden lokal.

To nie koniec szans na otrzymanie lokalu do remontu. W sierpniu urzędnicy zaproponuje kolejnych 15 lokali. Dodajmy, liście oczekujących na mieszkania komunalne jest prawie 150 osób. Mieszkania muszą zostać wyremontowane przez najemców w ciągu trzech miesięcy.