Gorzów: Mistrz Zmarzlik dostał od prezydenta Wójcickiego... drzewo

2020-10-29 17:55 em
Gorzów zmarzlik
Autor: Materiały prasowe Urzędu Miasta Gorzowa. Mistrz, prezydent i osobliwy prezent.

Bartosz Zmarzlik, gorzowianin, dwukrotny Indywidualny Mistrz Świata na żużlu spotkał się z Jackiem Wójcickim, prezydentem Gorzowa, która pogratulował zawodnikowi sukcesów, podziękował za emocje dostarczone mieszkańcom i wręczył mistrzowi prezent... sadzonke dębu.

- To na dobrą wróżbę i jako dopełnienie sukcesów, zarówno sportowych jak i prywatnych. Jako symbol wdzięczności gorzowian zostanie z mistrzem na zawsze - powiedział prezydent Wójcicki.

- Dom mam, syn w drodze, a teraz posadzę drzewo - cieszył się mistrz, który obiecał, że dla dębu znajdzie miejsce w swoim ogrodzie.

Gorzów zmarzlik
Autor: Materiały prasowe Urzędu Miasta Gorzowa. Dąb zostanie posadzony w ogrodzie mistrza.

Podczas spotkania Bartek Zmarzlik przyznał, że jeszcze nie oswoił się z sukcesem i emocje nadal są ogromne, ale zapowiedział także walkę o kolejne sukcesy dla klubu i dla miasta. Kilka dni temu żużlowiec na kolejny rok związał się umową z gorzowskim klubem.

Bartosz Zmarzlik
Autor: Cyfra Sport Bartosz Zmarzlik

Bartosz Zmarzlik to wychowanek, zawodnik i kapitan (od 2019 roku) Stali Gorzów. Pierwszy Polak, który został dwukrotnie indywidualnym mistrzem świata (2019, 2020). To także srebrny (2018) i brązowy (2016) medalista indywidualnych mistrzostw świata (Speedway Grand Prix), srebrny medalista Speedway of Nations oraz zdobywca wielu innych tytułów. Zmarzlikowi w kolekcji brakuje jedynie Indywidualnego Mistrzostwa Polski.

W ubiegłym roku Bartek Zmarzlik został wybrany Najlepszym Sportowcem Polski w 85. Plebiscycie "Przeglądu Sportowego". W 2017 roku został uhonorowany tytułem Wybitny Reprezentant Stali Gorzów, jest ambasador naszego miasta – uczestnikiem kampanii promocyjnej Gorzów #Stąd Jestem.