Gorzowskie przedsiębiorstwa mogą liczyć na POMOC z Urzędu Miasta! Jaką?

2020-10-28 17:59 em
Gorzów rada
Autor: Materiały Prasowe UM Gorzów Radni chcą pomóc artystom.

Podczas środowej (28.10) sesji Rady Miasta prezydent Gorzowa zapowiedział uruchomienie kolejnej pomocy dla lokalnych firm. Ma to dotyczyć przede wszystkim tych przedsiębiorców, którzy w ostatnich dniach odczuli skutki pandemii. Szczegółów programu prezydent jeszcze nie zdradził.

Na pomoc w pierwszej kolejności mogą liczyć branże, które w ostatnich dniach i tygodniach najmocniej odczuwają skutki pandemii. Jacek Wójcicki wymienił kluby fitness, gastronomię, szkoły tańca.

Miasto chce umorzyć podatki i opłaty, mają być także dopłaty do utrzymania miejsc pracy. Szczegóły nowej gorzowskiej tarczy powinniśmy poznać w przyszłym tygodniu.

Podczas sesji omawiano także sytuację w DPS nr 1 w Gorzowie. Jest tam ognisko zakażeń koronawirusem. Choruje 80 osób, większość to pracownicy. Prezydent poinformował że każdy otrzyma wsparcie finansowe. Miasto wypłaci im specjalne dodatki w wysokości 1000 zł dla każdego pracownika placówki.

Radni zdecydowali także, że nie będzie podwyżki podatków w Gorzowie - prezydent chciał podnieść opłaty fiskalne od nieruchomości. Radni jednak nie zgodzili się na to i podwyżki nie będzie.