Gorzów rada

i

Autor: Materiały Prasowe UM Gorzów Radni chcą pomóc artystom.

Gorzowskie przedsiębiorstwa mogą liczyć na POMOC z Urzędu Miasta! Jaką?

2020-10-28 17:59

Podczas środowej (28.10) sesji Rady Miasta prezydent Gorzowa zapowiedział uruchomienie kolejnej pomocy dla lokalnych firm. Ma to dotyczyć przede wszystkim tych przedsiębiorców, którzy w ostatnich dniach odczuli skutki pandemii. Szczegółów programu prezydent jeszcze nie zdradził.

Na pomoc w pierwszej kolejności mogą liczyć branże, które w ostatnich dniach i tygodniach najmocniej odczuwają skutki pandemii. Jacek Wójcicki wymienił kluby fitness, gastronomię, szkoły tańca.

Miasto chce umorzyć podatki i opłaty, mają być także dopłaty do utrzymania miejsc pracy. Szczegóły nowej gorzowskiej tarczy powinniśmy poznać w przyszłym tygodniu.

Podczas sesji omawiano także sytuację w DPS nr 1 w Gorzowie. Jest tam ognisko zakażeń koronawirusem. Choruje 80 osób, większość to pracownicy. Prezydent poinformował że każdy otrzyma wsparcie finansowe. Miasto wypłaci im specjalne dodatki w wysokości 1000 zł dla każdego pracownika placówki.

Radni zdecydowali także, że nie będzie podwyżki podatków w Gorzowie - prezydent chciał podnieść opłaty fiskalne od nieruchomości. Radni jednak nie zgodzili się na to i podwyżki nie będzie.