Gorzów: Pacjenci szpitala czekają na badania nowym tomografem, ale...

2020-06-03 8:59 em
Gorzów szpital
Autor: Materiały Prasowe Szpitala Pracownicy szpitala testują nowy tomograf.

Najpierw nowy sprzęt muszą lepiej poznać pracownicy lecznicy. Trwają szkolenie i dopiero po ich zakończeniu zaczną się badania. Wtedy dziennie z tomografii będzie mogło skorzystać 150 zamiast 100 pacjentów.

Nowy tomograf kontenerowy - o czym informowaliśmy - trafił do Gorzowa dzięki pieniądzom przekazanym przez właściciela sieci sklepów spożywczych. Urządzenie nieco różni się od tych, którymi dysponuje lecznica i dlatego potrzebne są szkolenia.

Po ich zakończeniu tomograf będzie obsługiwał pacjentów szpitala zakaźnego przy ulicy Walczaka. To bardzo ważne bo badanie pozwala szybko zdiagnozować zarażenie koronawirusem. Obecnie pacjentów trzeba na nie wozić do budynku przy ulicy Dekerta.

Gorzów szpital
Autor: Materiały Prasowe Szpitala Szpital dostał m.in. nowoczesny tomograf.

Urządzeni pozwala na robienie precyzyjnych badań przy niskim poziomie promieniowania. Przekazano go razem z kontenerem, który jest nowocześnie urządzonym gabinetem. Ma m.in. panel imitujący światło słoneczne.

Tomograf pozostanie w szpitalu nawet po zakończeniu pandemii. W przyszłości mają z niego korzystać także pacjenci innych oddziałów.