gorzów chrobrego1

i

Autor: Fragles Płyty pod torowisko przy Kwadracie położone i przykryte.

Gorzów: Powstaje torowisko i deptak na Chrobrego. A co kryje ziemia? [FOTO]

2020-09-08 17:26

Budowlańcy nauczeni poprzednimi inwestycjami w mieście m.in ul. Walczaka i Sikorskiego mogą spodziewać się, że pod warstwami asfaltu czekają na nich niespodzianki. A to odkrycia archeologiczne czy mapy instalacji niezgadzające się z rzeczywistością. Jak wygląda sytuacja na Chrobrego?

By nie zapeszyć jak na razie królewska ulica nie stwarza większych problemów. Prace idą zgodnie z harmonogramem. Oczywiście zdarzyły się drobne potknięcia związane z instalacjami znajdującymi się pod powierzchnią drogi. Kanalizacja, prąd i gaz nie zawsze są tam, gdzie wskazuje mapa. Jednak nie spowodowało to żadnych opóźnień.

- Teraz trwają prace na torowisku na przeciwko Kwadratu. Wylewane są płyty pod nowoczesne tory. Mieszkańcy ulicy często narzekali, że tramwaje powodują hałas i wstrząsy budynków. Po remoncie tego nie będzie - mówi Wiesław Ciepiela z gorzowskiego magistratu.

gorzów chrobrego2

i

Autor: Fragles Prace w okolicy Placu Grunwaldzkiego.

Powoli powstaje także deptak od gorzowskiego Kwadratu w stronę centrum. Składowane są materiały potrzebne do prac. Drogowcy działają, są widoczni, oby szyków nie popsuła jesienno-zimowa aura. Według założeń inwestycja ma być gotowa na jesień 2021 roku.

Przypomnijmy- ul. Chrobrego totalnie się zmieni. Powstaną nowe tory, przystanki, oświetlenie i chodniki.  Koszt przedsięwzięcia do 69 milionów złotych.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany