Gorzów: Zamiast urzędomatów Urząd Miasta wykorzysta... paczkomaty!

2020-04-06 16:24 em
Gorzów paczkomaty
Autor: Materiały Prasowe UM Gorzów Prezydent Gorzowa wypróbował działanie paczkomatów.

Gorzowscy urzędnicy jako pierwsi w Polsce chcą wykorzystać paczkomaty do załatwiania spraw administracyjnych. Wszystko po to by petenci nie musieli chodzić do urzędu osobiście. Na początek nowe rozwiązanie zostało zastosowane w wydziale komunikacji. Do wymiany dokumentów wykorzystano paczkomaty firmy InPost.

Korzystając z nowego rozwiązania możemy np. zarejestrować samochód czy załatwić sprawy związane z prawem jazdy. Cała procedura będzie się odbywać przez internet i paczkomaty. Co trzeba zrobić?

Najpierw musimy ze strony internetowej magistratu pobrać i wypełnić odpowiedni formularz. Potem musimy zebrać wszystkie potrzebne dokumenty. Tak przygotowaną przesyłkę zanosimy do najbliższego paczkomatu firmy InPost. Jest jeszcze opłata - 5 złotych 99 groszy. I pozostaje czekać na informację, że dokumenty są gotowe.

Gorzów paczkomaty
Autor: Materiały Prasowe UM Gorzów Paczkomaty do odbioru mają wymalowany herb Gorzowa.

Korespondencję z urzędu możemy odebrać tylko w dwóch paczkomatach. Zostały one oznakowane herbem Gorzowa. Pierwszy stoi przy budynku urzędu przy ulicy Sikorskiego, drugi przy ulicy Myśliborskiej.

Urzędnicy chcą żeby w przyszłości rozwiązanie było stosowane także przy okazji załatwiania spraw w innych wydziałach. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie internetowej Urzędu Miasta.