mp kettlebell

i

Autor: fot. Damian Smykowski Marcin Filipiak podczas sportowych zmagań.

Gorzowianin Mistrzem Polski w pięcioboju kettlebell!

2019-09-09 14:58

Marcin Filipiak najlepszy w nowej dyscyplinie sportu. Wymaga ona sporo wysiłku, ale gorzowianin nie miał sobie równych. Niezwykle widowiskowy pięciobój został rozegrany po raz pierwszy w Polsce - i w Gorzowie.

Zarzut, zarzut z wyciskaniem siłowym, podrzut, półrwanie i wyciskopodrzut - to nazwy konkurencji, które składają się na pięciobój. Jak twierdzą uprawiający ją sportowcy - to bardzo wyczerpująca dyscyplina. Tym bardziej cieszy wygrana gorzowianina.

- Problem jest zawsze taki, że jest to bardzo duży wysiłek, ogromny, ponadludzki. Wszystko zależy od tego jaka jest dyspozycja dnia, kondycja psychiczna. Jeżeli jesteś przygotowany na to, że będzie ciężko a sobie z tym radzisz, to sobie poradzisz. No i tak właśnie u mnie było - opowiada Marcin Filipiak.

Wszystkie konkurencje wykonywane są jednym odważnikiem, ciężar dobierany jest indywidualnie. Każda konkurencja trwa 6 minut a przerwa pomiędzy nimi wynosi 5 minut. W zawodach udział wzięło 20 zawodników z całej Polski. Marcin Filipiak ma na koncie spore sukcesy - jest dwukrotnym Mistrzem Świata w kettlebell.