Grozi im 10 lat więzienia - rusza proces Ukraińców, którzy śmiertelnie pobili gorzowianina

2020-02-19 14:20
Gorzów sąd
Autor: mazinio Proces trwa mimo pandemii.

Pierwsza rozprawa już w czwartek (20 lutego). Przed sądem stanie dwóch braci Oleksander i Juri K. oraz ich kolega Denis H. Oskarżeni mieli wspólnie pod sklepem z alkoholem w kwietniu ubiegłego roku pobić kilku mężczyzn. Jeden z nich zmarł w szpitalu.

Do dramatu doszło bo jeden z Ukraińców, miał wcześniej zostać uderzony przez jedną z ofiar. Mężczyzna był w sklepie z alkoholem z inna osobą. Jak wyjaśnił w czasie dochodzenia zaczepiła go grupka Polaków. Jeden z nich uderzył go w twarz.

Ukrainiec wrócił do domu. Tam razem z bratem i kolegą postanowili, że odnajdą napastników. Ponownie pojawili się pod sklepem, mieli ze sobą nóż i zaatakowali stojących tam czterech mężczyzn. Jedna z ofiar w wyniku doznanych obrażeń zmarła w szpitalu.

Wszyscy uczestniczy zajścia byli nietrzeźwi. Oskarżeni przyznali się do zarzucanego im czynu i w czasie dochodzenia złożyli wyjaśnienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE