Jak pożegnać się z lubianą pracą?

i

Autor: mat. prasowe

Jak pożegnać się z lubianą pracą?

2019-12-03 7:00

W wielu karierach zawodowych przychodzi dzień, w którym trzeba pożegnać się nawet z najbardziej lubianym miejscem pracy. Za podjęciem nowego zatrudnienia przemawia wiele argumentów. Ambitni poszukują świeżych wyzwań i możliwości zdobywania nowych doświadczeń, a dodatkowym atutem, jakim kusi potencjalny pracodawca, jest wyższe wynagrodzenie. Jak pożegnać się z lubianą pracą?

Nowa praca to krok w rozwoju zawodowym

Oferty pracy dostępne w internetowych serwisach, np. Pracuj.pl, zachęcają do poszukiwania i podejmowania nowych wyzwań i wkraczania na nieznane wcześniej ścieżki zawodowe. Nowego miejsca dla siebie poszukują nie tylko sfrustrowani swoim dotychczasowym zajęciem pracownicy. Ogłoszenia przeglądają również osoby, dla których obecna praca sprawia radość, a swoje obowiązki zawodowe wypełniają z przyjemnością.

Zdarza się jednak, że na horyzoncie pojawi się propozycja zatrudnienia z lepszym wynagrodzeniem lub szerszymi możliwościami rozwoju zawodowego. Wielokrotnie zmiana pracy wiąże się również z awansem. Z jednej strony pojawia się radość, ciekawość i chęć podjęcia nowych wyzwań. Z drugiej – ze smutkiem myśli się o dotychczasowej firmie i sympatycznych kolegach z zespołu.

Jak pożegnać się z lubianą pracą?

i

Autor: mat. prasowe

Jak ułatwić sobie odejście z pracy?

Odejście z lubianej pracy zawsze jest ogromnym przeżyciem. Bez względu na to, z jakiego powodu rozstajemy się z dotychczasowym pracodawcą. Smutek pojawia się nawet wówczas, gdy przed sobą mamy świetlaną przyszłość.

Zanim zdecydujesz się na pożegnanie z dotychczasowym miejscem pracy zastanów się, dlaczego chcesz je zmienić. Rozważ wszystkie plusy i minusy, jakie niesie ze sobą taka decyzja. Weź pod uwagę powody, które wywołują u Ciebie smutek na myśl, że pewnego dnia do dotychczasowej firmy przyjdziesz w charakterze pracownika po raz ostatni. Jeśli jest to jedynie przyzwyczajenie do miejsca i sympatia do współpracowników, nie wahaj się przed złożeniem wypowiedzenia. Relacje z kolegami ze starej pracy podtrzymasz na prywatnym gruncie, a tęsknota za dotychczasowym stanowiskiem szybko ustąpi miejsca zaangażowaniu w nowe zadania.

Nową pracę traktuj, jak ważną część Twojego życia. Zadbaj o to, by sprawiała Ci satysfakcję. Zmień pracodawcę, jeśli nowa oferta odpowiada Twoim zainteresowaniom, da możliwość rozwoju i zdobycia doświadczeń. Pamiętaj, że zmiana pracy to pierwszy krok w kolejny etap Twojej ścieżki zawodowej. Upewnij się więc, że zmierzasz w odpowiednim kierunku. Do tego niezbędne będzie wcześniejsze ustalenie celu.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki