Kompletnie pijany 32-latek wjechał w strażaków. Tuż obok odbywał się festyn rodzinny

2022-05-26 19:14
Kompletnie pijany 32-latek wjechał w strażaków
Autor: mat. policji Kompletnie pijany 32-latek wjechał w samochód Ochotniczej Straży Pożarnej

Całkowitym brakiem wyobraźni wykazał się 32-letni mężczyzna, który wsiadł za kierownicę, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. 32-latek zakończył swoją jazdę, z impetem wjeżdżając w samochód Ochotniczej Straży Pożarnej. Na widok policjantów próbował jeszcze uciekać, ale został szybko zatrzymany. Grozy całej sytuacji dodaje fakt, że tuż obok miejsca wypadku odbywał się rodzinny festyn.

Do bardzo groźnej sytuacji doszło w niedzielę (22 maja) w Sulęcinie (woj. lubuskie). Tuż przed godz. 13 na jednej z głównych ulic miasta kierowca renault z impetem wjechał w tył samochodu Ochotniczej Straży Pożarnej. Na miejscu wypadku błyskawicznie zjawili się policjanci z drogówki. Na ich widok siedzący za kierownicą renault mężczyzna wyskoczył z auta i zaczął uciekać. Daleko jednak nie uciekł i już po kilku metrach został złapany przez funkcjonariusza.

ZOBACZ TEŻ: Tragiczny wypadek na DK12 w pobliżu Trzebiela. Dwa samochody zderzyły się czołowo

Jak się okazało, 32-letni kierowca renault był kompletnie pijany. Badanie wykazało, że miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. W takim stanie nie tylko sam wsiadł za kierownicę, ale również zabrał ze sobą pasażera.

- Co dodatkowo bulwersujące, praktycznie obok miejsca zdarzenia odbywał się festyn rodzinny - podkreśla st. sierż. Klaudia Biernacka z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie. - 32-latek został doprowadzony do sulęcińskiej jednostki, gdzie spędził noc.

Po wytrzeźwieniu 32-latek usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, za co grożą mu nawet 2 lata więzienia. Oprócz sprawy karnej, mężczyzna musi liczyć się też z zakazem prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata, a także grzywną w wysokości do 30 tys. zł.

Sonda
Czy pijani kierowcy powinni tracić samochody?
Wjechał na przejazd kolejowy mimo opuszczonych rogatek. Wszystko się nagrało!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE