Lubuskie: Tragiczny pożar w czteropiętrowym budynku. Strażacy znaleźli ciało kobiety

2021-10-07 11:35
Straż pożarna / zdjęcie ilustracyjne
Autor: Pixabay

Pożar mieszkania okazał się tragiczny w skutkach. Zginęła 67-letnia kobieta. Jej ciało odnaleźli strażacy. Do tragedii doszło minionej nocy w Międzyrzeczu (województwo lubuskie). - Przyczynę zdarzenia ustalają policjanci pod nadzorem prokuratora - poinformował Mateusz Maksimczyk z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Zgłoszenie o pożarze w mieszkaniu na pierwszym piętrze czteropiętrowego bloku wpłynęło do służb w czwartek, 7 października 2021 roku, przed godziną 2:00 w nocy. Kiedy strażacy dotarli na miejsce, mieszkanie było objęte ogniem, a na klatce schodowej panowało duże zadymienie. Na czas akcji, w której brało osiem zastępów gaśniczych, ewakuowano około 20 mieszkańców bloku. Po opanowaniu pożaru w mieszkaniu znaleziono ciało 67-letniej kobiety, a przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Oględziny miejsca zdarzenia przeprowadził prokurator przy udziale policjantów oraz biegłego z zakresu pożarnictwa. Postępowanie mające wyjaśnić przyczynę zdarzenia prowadzi międzyrzecka policja pod nadzorem tamtejszej prokuratury rejonowej.

Informację o pożarze jako pierwsza przekazała na swoim portalu "Gazeta Lubuska".

Sonda
Czy boisz się pożaru?
Białoruski pogranicznik rzucał czymś w pojazd obserwacyjny polskiej Straży Granicznej. Zobacz wideo!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE