Maki i stokrotki wokół szpitala w Gorzowie. STOP koszeniu trawników!

2020-07-06 12:42 Kły
gorzów szpital łąki1
Autor: materiały szpitala Gorzów Kwiaty wokół radioterapii.

Gorzowska placówka medyczna też ma swoje łąki kwietne. Zrezygnowano z koszenia na rzecz przyrody i ekosystemu. Pacjenci czekający w kolejce do lecznicy mogą podziwiać swobodnie rosnącą zieleń.

Łąki kwietne także przy Dekerta. Coraz bardziej takie miejsca stają się modne, ale mają one zbawienny wpływ na otoczenie. Łąki oczyszczają powietrze i glebę z zanieczyszczeń, kumulują wilgoć, dają schronienie owadom, które łatwiej w nich znajdują pokarm i skuteczniej zapylają rośliny. Nie trzeba ich nawadniać, a kosić można 2-3 razy w roku.

- Ograniczenie zabiegów pielęgnacyjnych jest najprostszym i najtańszym sposobem przystosowania terenów miejskich do zmieniającego się na naszych oczach klimatu i związanych z tym zjawisk pogodowych - twierdzi Jerzy Ostrouch, prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

gorzów szpital łąki2
Autor: materiały szpitala Gorzów Na terenach przyszpitalnych wyrosły także maki.

Kosiarki pojawiać się będą tylko w okolicach lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i przy szpitalnym ujęciu wody. Wszędzie indziej można podziwiać naturalnie rosnące kolorowe kwiaty.