Małżeństwo z Gorzowa Wielkopolskiego padło ofiarą oszustów

i

Autor: mat. policji Małżeństwo z Gorzowa Wielkopolskiego padło ofiarą oszustów

Mieli dostać wyższą emeryturę. Stracili 100 tysięcy złotych!

2022-06-21 14:47

100 tys. zł straciło małżeństwo z Gorzowa Wielkopolskiego po wizycie rzekomej urzędniczki ZUS-u. Kobieta zaoferowała seniorom pomoc w uzyskaniu wyższej emerytury, a gdy tylko wyszła, zjawiła się kobieta podająca się za lekarkę. Kilka godzin po wizycie obu pań małżonkowie zorientowali się, że z mieszkania zniknęły pieniądze.

Oszuści wymyślają coraz to nowe sposoby na dobranie się do naszych pieniędzy, Przekonało się o tym boleśnie małżeństwo z Gorzowa Wielkopolskiego. Seniorów odwiedziła przed południem kobieta, podająca się za pracownika ZUS-u. Rzekoma urzędniczka twierdziła, że jej wizyta związana jest z możliwością zwiększenia wypłacanej seniorom emerytury. Warunkiem było jednak wypełnienie niezbędnego formularza.

ZOBACZ TEŻ: „Mama chyba ma zawał, pomóżcie nam!” Dramatyczny wyścig z czasem w Świebodzinie

Małżonkowie wypełnili ankietę, po czym kobieta wyszła. Tuż po niej zjawiła się jednak kolejna kobieta, podająca się tym razem za lekarkę. Prawdopodobnie w czasie rozmowy seniorów z rzekomą lekarką do domu wróciła niepostrzeżenie pierwsza z kobiet i zabrała ukryte w mieszkaniu pieniądze. Starsi mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego dopiero kilka godzin po wizycie obu pań zorientowali się, że z ich mieszkania zniknęło 100 tys. zł. Natychmiast zawiadomili policję, ale po oszustkach nie było już śladu.

- Po raz kolejny przypominamy o zachowaniu dużych środków ostrożności w kontaktach z nieznajomymi - apelują gorzowscy policjanci. - Podawanie się za pracownika ZUS-u, lekarza czy pracownika administracji ma wzbudzić zaufanie i umożliwić wejście do domu. Kiedy właściciele angażują się w rozmowę, sprawcy niepostrzeżenie przeszukują mieszkanie. Jeśli zdecydujemy się już wpuścić nieznane osoby, nie pozwalajmy, by samodzielne poruszały się po mieszkaniu. Warto w tym samym czasie zaprosić innego członka rodziny lub sąsiada, by jeszcze lepiej kontrolować zachowanie nieznajomych.

Sonda
Znasz kogoś, kto stracił pieniądze na rzecz oszustów?
Rozpędzony rowerzysta potrącił dziewczynkę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE