Mikołajkowe Spotkania Baśniowe online w gorzowskim teatrze

2020-12-03 7:40 kły
gorzów teatr mikołajki1
Autor: materiały teatru Osterwy Gorzów "Królowa śniegu" do zobaczenia 20 grudnia.

Teatr im. Juliusza Osterwy, pomimo zamknięcia z powodu pandemii, działa w internecie. Mikołajki tuż, tuż więc nie mogło zabraknąć bajek. Niestety młodzi widzowie nie zasiądą przed sceną, a przed... komputerami.

Dla najmłodszych gorzowian przygotowano sześć ciekawych i barwnych przedstawień. Każde opowiada inna historię, w której oczywiście nie brakuje morału. Pierwszy bezpłatny pokaz w sieci już w środę (3.12). W planach "Złota Kaczka" zamieszkująca ruiny starego zamczyska, podróż na różne planety wraz z "Małym księciem", a także egzotyczna historia "Tygrys tańczy dla Szu Hin" oraz zadziorna "Ania z Zielonego Wzgórza".

- Mikołajkowe spotkania będą online. Będziemy przypominać nasze bajki i spektakle familijne, które miały premierę parę lat temu między innymi "Królową śniegu" czy "Złotą kaczkę" - mówi Jan Tomaszewicz, dyrektor teatru.

gorzów teatr  mikolajki2
Autor: materiały teatru Osterwy Gorzów Scena z "Tajemniczego ogrodu".

Na początek muzyczny "Tajemniczy ogród" o perypetiach Mary Lenox w domu samotnego owdowiałego wuja. Jej radość oraz wiara w miłość otwiera nie tylko drzwi do ogrodu, ale i do ludzkich serc. Spektakl do obejrzenia w środę na teatralnym facebook'u oraz kanale You Tube o godz. 18.