Pożar pod Międzyrzeczem

Nocny pożar domu w Janowie. Ogień gasiło kilkanaście zastępów straży pożarnej

2022-09-29 10:19

Kilkanaście zastępów straży pożarnej gasiło pożar domu w Janowie pod Międzyrzeczem (woj. lubuskie). W wyniku pożaru dach budynku zawalił się do środka. Na szczęście lokatorzy zdążyli w porę opuścić płonący dom.

Do groźnego pożaru doszło w nocy ze środy na czwartek (28/29 września) w miejscowości Janowo w powiecie międzyrzeckim. Ogień pojawił się przed północą w parterowym budynku mieszkalnym z poddaszem. Gdy strażacy dotarli na miejsce, pożar objął już niemal całe poddasze. Na szczęście mieszkańcy zdążyli w porę opuścić płonący dom.

W akcji gaśniczej uczestniczyło 11 zastępów straży pożarnej z Międzyrzecza, Silnej, Pszczewa, Trzciela, Skwierzyny, Bukowca, Policka i Wyszanowa. Po ok. 30 minutach udało się opanować pożar, a kilka kolejnych godzin trwało dogaszanie poddasza i rozbieranie nadpalonej konstrukcji. Nikomu na szczęście nic poważnego się nie stało, ale dom został bardzo mocno uszkodzony – duża część dachu zawaliła się do środka.

Trwa ustalanie dokładnych przyczyn pożaru. Wstępnie podejrzewa się, że do pożaru mogło dojść na skutek nieszczelności w przewodzie kominowym.

Nocny pożar domu w Janowie pod Międzyrzeczem
Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają