Nowe przejścia dla pieszych na osiedlu Staszica w Gorzowie. Ma być bezpieczniej!

2019-11-19 6:05 em
Gorzów osiedle Staszica
Autor: Dariusz Wieczorek/ Materiały Prasowe UM Gorzów Na ulicy Fredry są nowe przejścia dla pieszych.

Na ulicy Fredry ma być bezpieczniej. Do końca listopada powstaną tam dwa nowe, aktywne przejścia dla pieszych. Prosili o nie mieszkańcy osiedla Staszica. Zmiany sprawią, że jedno z innych przejść zostanie zlikwidowane.

Nowe zebry powstaną pomiędzy ul. Kochanowskiego i Staszica oraz przy skrzyżowaniu z ulicą Baczyńskiego. W związku z tym zlikwidowane zostanie przejście przy skrzyżowaniu z ulicą Staszica. Zmiany były konsultowane m.in. z mieszkańcami i Policją.

Gorzów osiedle Staszica
Autor: Dariusz Wieczorek/ Materiały Prasowe UM Gorzów Jedno z przejść zostanie zlikwidowane.

Nowe przejście zostało wyznaczone w miejscu, gdzie jezdnia posiada tylko dwa pasy ruchu, będą tam tzw. azyle drogowe, umożliwiające oczekiwanie pieszego na środku jezdni i przejście jej na dwa razy. Na nowych pasach będą lampy ostrzegawcze oraz system wykrywania ruchu pieszych i rowerzystów. Markery drogowe będą aktywowane przez czujnik ruchu w momencie, gdy pieszy lub rowerzysta znajdzie się w pobliżu przejścia.

Gorzów osiedle Staszica
Autor: Dariusz Wieczorek/ Materiały Prasowe UM Gorzów Nowe przejścia są bezpieczniejsze.

Część mieszkańców chciało by pozostawić przejście przy ulicy Staszica ale zbudować tam sygnalizację. Ten pomysł nie mógł zostać zrealizowany z uwagi na przepisy. Stosując sygnalizację na skrzyżowaniu i w jego obrębie należy objąć nią wszystkich użytkowników oraz wszystkie wloty a to mogłoby znacząco spowolnić ruch na skrzyżowaniu.