witnica podglądacz

i

Autor: Fragles Zdjęcie ilustracyjne

Podglądacz z Witnicy z wyrokiem. Co usłyszał w sądzie?

2020-09-28 16:11

Sprawa, która ujrzała światło dziennie w październiku ubiegłego roku wstrząsnęła urzędnikami w Witnicy. W połowie września odbyła się rozprawa, na której pojawił się oskarżony wraz ze swoim obrońcą.

Gorzowski sąd skazał Artura R. na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Były urzędnik musi też zapłacić 5 tysięcy złotych na fundusz pomocy pokrzywdzonym. Oskarżony przyznał się do winy i dobrowolane poddał się karze. Mężczyzna zamontował w witnickim urzędzie, w toalecie kamerę.

- Oskarżony zamontował urządzenie rejestrujące dźwięk i obraz pod umywalką. Miało ono obejmować zasięgiem muszlę klozetową z zamiarem utrwalenia wizerunku nagiej osoby. Celu nie osiągnął, bo urządzenie zostało niemal natychmiast wykryte przez potencjalną pokrzywdzoną - mówi Lidia Wieliczuk, rzecznik gorzowskiego sądu.

Utrwalanie wizerunku nagiej osoby bez jej zgody zagrożone jest karą od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Wyrok jest prawomocny.

Przypomnijmy - 17 października ubiegłego roku kamerę zamontowaną w toalecie zauważyła jedna z witnickich urzędniczek. W sprawie zabezpieczono pliki, komputer, telefon oraz kamerę. Po ujawnieniu afery Artur R. zrezygnował z pracy i zmienił miejsce zamieszkania.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE