kajakarki1

Autor: woman's polish canoe team/facebook.com Srebrne gorzowskie kajakarki.

Srebro i brąz gorzowskich kajakarek na Mistrzostwach Świata

2019-08-26 13:48

Karolina Naja i Anna Puławska, zawodniczki AZS AWF Gorzów, poza medalami wywalczyły tez kwalifikacje olimpijskie dla ​Polski. Wystartują na igrzyskach w Tokio w przyszłym roku. To ich kolejny, ogromny sukces.

Walka o medale w węgierskim Szeged była zacięta. Gorzowskie kajakarki srebro zdobyły płynąc w dwójce na dystansie 500 metrów. Polki świetnie rozegrały wyścig taktycznie. Cały czas płynęły w czołówce i zaatakowały rywalki na 200 metrów przed metą. Szybsze okazały się Białorusinki.

kajakarki2

Autor: woman's polish canoe team/facebook.com Brązowa polska osada.

Brązowy medal gorzowianki dołożyły do swojego dorobku w olimpijskiej czwórce. Udało się to także dzięki koleżankom Katarzynie Kołodziejczyk oraz Helenie Wiśniewskiej. Obie z Zawiszy Bydgoszcz. Na 500 metrów lepsze były jedynie gospodynie oraz osada Białorusi.

Blisko medalu był też Wiktor Głazunow, kajakarz gorzowskiego AZS AWF.  Startujący w kanadyjkowej jedynce na 500 metrów ostatecznie był czwarty. W sumie reprezentacja Polski na Mistrzostwach Świata w węgierskim Szeged zdobyła siedem medali.