Staruszka z Drezdenka straciła rodzinną biżuterię. Okradli ją oszuści podający się za pracowników wodociągów

2020-11-26 13:00 em
Gorzów Policja
Autor: Materiały Prasowe KWP Gorzów. Sprawdzajmy nieznajomych, którzy chcą wejść do naszego mieszkania.

91-latka wpuściła oszustów do mieszkania, bo ci przekonali ją, że muszą dokonać przeglądu rur. Splądrowali jej dom zabierając m.in. biżuterię, która dla starszej pani miała olbrzymią wartość sentymentalną. Policja prosi by w takich sytuacjach zachować czujność i szybko ich informować.

Do zdarzenia doszło w środę (25. listopada). Seniorka wpuściła do mieszkania dwóch mężczyzn i kobietę. Przekonali ją, że muszą sprawdzić drożność rur. Niestety seniorka nie poprosiła ich o okazanie jakichkolwiek dokumentów. Pokrzywdzona była zajęta w łazience a przestępcy plądrowali jej mieszkanie.

Ukradli jej około 1,5 tys. zł i rodzinną biżuterię m.in. złote obrączki, pierścionek i łańcuszek. Straty oszacowano na niemal 4 tysiące złotych.

Funkcjonariusze przypominają, że podawanie się za pracowników wodociągów to jedna z wielu metod działania oszustów. Podszywają się pod hydraulików, elektryków, pracowników socjalnych. Dzwoniąc udają policjantów czy podają się za przyjaciela... wnuczka.

Policja prosi aby w takich sytuacjach zachować czujność i w razie wątpliwości jak najszybciej ją informować. Warto także poprosić osoby, które chcą wejść do naszego domu o dokumenty czy zadzwonić do instytucji, którą reprezentują.