strzelce strzelał1

i

Autor: materiały Lubuska Policja Wiatrówka uryta była w zbożu.

Strzelce: Strzelał z wiatrówki do psa oraz kłusował. 69-latek zatrzymany [ZDJĘCIA]

2020-07-03 13:25

69-latek usłyszał zarzuty, za które grozi mu do 3 lat więzienia. Do zdarzenia doszło w środę (1.07) w jednej ze wsi pod Strzelcami Krajeńskimi. Mężczyzna odpowie za znęcanie się nad psem.

Mieszkaniec wsi poinformował mundurowych, że mężczyzna miał strzelać z broni śrutowej w kierunku jego psa. Patrol w kojcu odnalazł ślady po śrucie, na szczęście Bary nie doznał żadnych obrażeń. Po zebraniu informacji szybko ustalono strzelającego.

strzelce strzelał2

i

Autor: materiały Lubuska Policja Bary uniknął obrażeń.

69-latek został namierzony na polu, niedaleko miejsca zamieszkania. Był kompletnie zaskoczony i tłumaczył, że nie posiada sprawnej broni i nic nie wie na temat strzałów do psa. Pokazał policjantom starą, zardzewiałą broń. Jednak okazało się, że nieco dalej w zbożu ukrył sprawną wiatrówkę. Przyznał, że należy do niego. Znaleziono także metalowe potrzaski kłusownicze.

strzelce strzelał3

i

Autor: materiały Lubuska Policja 69-latek stanie przed sądem.

Gdyby zwierzę czy człowiek wpadli w sidła, urazy mogłyby być nawet śmiertelne. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty dotyczące znęcania się nad psem i kłusownictwa. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.