Szansa na dotacje do nowych połączeń autobusowych w Lubuskiem [AUDIO]

2019-09-16 11:44 Karolina Łopacińska
pks gorzów
Autor: www.flickr.com Autobusy mogą dowozić mieszkańców do Gorzowa.

W pierwszym naborze zgłosiło się tylko 14 gmin, które wykorzystały 236 tysięcy złotych. Jest kolejna okazja na środki. Termin składania wniosków mija 11 października. Rząd przeznaczył pieniądze na zorganizowanie transportu z mniejszych miejscowości czy wsi do miast.

Gminy mają o co walczyć, bo do wykorzystania pozostało sporo pieniędzy - aż ponad 12 milionów złotych. Władysław Dajczak, wojewoda lubuski mam nadzieje, że samorządy, które wykazywały zainteresowanie tym funduszem, skorzystają z tego dodatkowego czasu i naboru i kolejne połączenie będą mogły być finalizowane. Gminy mogą już składać wnioski. Pod koniec października będzie wiadomo ilu chętnych otrzyma dotacje na nowe połączenia autobusowe.

Od kiedy działać będą nowe linie? - mówi Katarzyna Kis, dyrektor Wydziału Infrastruktury LUW:

Termin składania wniosków upływa 11 października. Do nowych linii samorządy dostaną złotówkę dopłaty do każdego przejechanego kilometra. Gminy muszą mieć 10 procent swojego wkładu.

Przypomnijmy - w pierwszym rozdaniu lubuskie wydało 236 tysięcy złotych na 36 linii. Skorzystały z tego m.in Bogdaniec, Deszczno i Santok. Rząd przeznaczył pieniądze na zorganizowanie transportu z mniejszych miejscowości czy wsi do miast.