To już pewne! Od 21. grudnia w nocy NIE KUPIMY już alkoholu w Gorzowie!

2019-12-10 17:50 MGA
Sklep z alkoholem
Autor: Free-Photos / www.pixabay.com W nocy alkoholu nie kupimy

Znana jest już oficjalna data wejścia w życie nocnej prohibicji. Zakaz sprzedaży alkoholu będzie obowiązywał od następnej soboty, czyli od 21. grudnia, w godzinach od 23:00 do 6:00 rano.

Obecnie urzędnicy rozpoczynają akcję informacyjną, by przygotować wszystkich na nadchodzące zmiany.

- My oczywiście będziemy się starali szeroko informować mieszkańców miasta i właścicieli sklepów o tym, że te przepisy zaczynają obowiązywać od 21. grudnia. Na początku kontrole, które będą prowadzone w tej sprawie będą miały przede wszystkim charakter informujący i ostrzegający - powiedział Wiesław Ciepiela z gorzowskiego magistratu.

Kontrole w punktach sprzedaży alkoholu może prowadzić zarówno policja, inspekcja handlowa, straż miejska czy komisja rozwiązywania problemów alkoholowych w mieście. W przypadku złamania przepisów i sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych nakładane będą kary.

- taka podstawowa i najważniejsza konsekwencja to jest odebranie koncesji na sprzedaż alkoholu. To jest o tyle też ważne ostrzeżenie, ze taka utrata koncesji będzie obowiązywała przez trzy lata - dodaje Wiesław Ciepiela.

Przypomnijmy: nocna prohibicja wejdzie w życie już 21. grudnia, tj. w następną sobotę. W nocy alkoholu nie kupimy wtedy w żadnym sklepie ani na stacjach benzynowych.