Ubezpieczenie OC — dlaczego warto wybrać najtaniej

2019-10-23 8:00 Artykuł sponsorowany
Ubezpieczenie OC
Autor: mat.prasowe

Im drożej, tym lepiej — wielu z nas jest przekonanych, że trzeba drogo zapłacić, aby kupić jakościowy produkt. Ekskluzywny samochód nie będzie tani. Pięknie położony luksusowy dom — musi mieć swoją cenę… Można tak wymieniać w nieskończoność. Są jednak wyjątki, które potwierdzają regułę i wspaniałym tego przykładem jest zakup polisy OC.

Zacznijmy od początku, a więc wyjaśnijmy sobie, czym w ogóle jest ubezpieczenie OC. Oczywiście, wprowadzenie to, adresujemy do tych osób, które właśnie przymierzają się do zakupu samochodu lub dopiero co je nabyły. Każdy doświadczony posiadacz czterech kółek, wie już bowiem, że pakiet ten to podstawowa polisa, którą musi wykupić, zanim zacznie przygodę z własnym samochodem.

Po co nam OC i kto tak naprawdę z niego korzysta?

Konieczność posiadania aktualnego ubezpieczenia OC, czyli pakietu odpowiedzialności cywilnej określają zapisy Ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych. Jego zakres definiuje z kolei również Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych oraz Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. To organy, które nie tylko regulują prawne zapisy dotyczące posiadania polisy, ale także egzekwują ich przestrzeganie. Do tego jednak przejdziemy za chwilę.

Czy OC jest dla kierowcy? Na tak przewrotnie postawione pytanie, odpowiedź ma dwojaki charakter. Możemy odpowiedzieć na nie, z punktu widzenia jego braku oraz biorąc pod uwagę korzyści wynikające z jego posiadania. A więc po kolei.

Zakres świadczenia polisy a jej cena. Za co warto zapłacić?

Pakiet ubezpieczenia OC obejmuje ochronę dla osób poszkodowanych w wyniku zdarzeń drogowych przez nas jako kierowców. Mówiąc wprost, jeśli spowodujemy wypadek, uszkodzimy inne auto lub spowodujemy u kogoś obrażenia, to właśnie pokrzywdzone przez nas osoby będą korzystały z tego finansowego wsparcia. Z jednej więc strony chroni nas przed prawnymi i finansowymi konsekwencjami spowodowania kolizji na drodze. Z drugiej strony to nie my jesteśmy beneficjentami wypłacanych świadczeń finansowych a osoby, które na skutek naszego błędu doznały strat na mieniu lub zdrowiu.

Co więcej, żaden z ubezpieczycieli nie zaoferuje nam w ramach polisy OC, żadnej unikatowej wartości. Nie ma bowiem pola manewru porównywalnego z innymi rodzajami polis, których wartość zależy tak naprawdę od listy ubezpieczonych zdarzeń oraz wysokości wypłacanego odszkodowania. Jedną z najważniejszych różnic charakteryzujących ubezpieczenie OC jest więc w rzeczywistości jego cena. Wynika to z ustandaryzowania regulacyjnego. Wybierając więc ten rodzaj polisy, warto więc skorzystać z narzędzi, które pozwolą znaleźć nam agencję oferującą najkorzystniejsze warunki finansowe.

Jak wybrać tanią ofertę?

Wielu klientów ubezpieczalni przyzwyczajonych jest do sytuacji, w których musi wyjść z domu, aby spotkać się z agentem ubezpieczeniowym. W dobie powszechnego dostępu do internetu oraz bezpiecznych płatności online tego typu zachowanie można z czystym sumieniem uznać za dość „ciekawy” sposób na spędzanie wolnego czasu. Zdecydowanie polecamy korzystanie z rozwiązań branży fintech. Nowoczesne technologie pomagają podejmować świadome decyzje finansowe bez angażowania swojego cennego czasu na stanie w kolejkach kolejnej ubezpieczalni.

Aby przejść od słów do czynów nie trzeba wiele. W rzeczywistości wystarczy bowiem użyć dostępnych narzędzi online. Internetowa porównywarka ubezpieczeń porowneo.pl jest tego najlepszym przykładem. Aby dokonać zakupu ubezpieczenia OC, wystarczy kilka minut. Klient, zainteresowany wyborem najlepszej oferty podaje najważniejsze dane niezbędne do ustalenia stawki. Już po chwili otrzymuje spersonalizowaną ofertę zawierającą ceny ubezpieczenia oferowane przez wiele agencji ubezpieczeniowych.

Jedno kryterium, prosty wybór, szybka decyzja

Mając świadomość, że wybór ma tak naprawdę tylko jedno kryterium, a mianowicie koszt polisy, decyzja okazuje się bardzo prosta. Wystarczy dokonać płatności i ubezpieczenie jest już wykupione. W ten sposób łatwo zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również czas i zaangażowanie.

Co ciekawe, platforma porowneo.pl to świetne narzędzie także przy wyborze bardziej skomplikowanych polis, np. NNW, AC czy Assistance. Także w tym przypadku możemy skorzystać z rozwiązania porównywarki cen. Otrzymamy zestawione ze sobą oferty, w których porównamy zarówno cenę, jak i zakres świadczeń. W ten sposób stajemy się świadomym klientem, który w spokoju może przeanalizować wszystkie zapisy i wybrać pakiet, który najlepiej spełni jego oczekiwania.

Artykuł sponsorowany