Walentynki idą! Łabędzie już to czują...

2020-01-18 13:31 DUT
Międzyrzecz łabedzie
Autor: Dariusz Dutkiewicz Może pan łabędź szuka w mieście walentynkowego prezentu dla swojej wybranki.

Łabędzia para opanowała Obrę w okolicach osiedla Kasztelańskiego. Pan łabędź i jego wybranka przegonili dzikie kaczki i królują na rzece. Według międzyrzeczan, dla których to ulubione miejsce spacerów, to znak, że zbliża się święto zakochanych, no i wiosna tuż, tuż...

Łabędzia para zasłynęła, kiedy to kilka tygodni temu wybrała się wprost z Obry na spacer do centrum miasta. Pani łabędzica zdecydowała wówczas, że poczeka na swego wybranka przed kościołem w centrum miasta. Pan łabędź zdecydował, że pójdzie dalej.

Międzyrzecz łabedzie
Autor: Dariusz Dutkiewicz Pan łabędź na kawalerskiej wycieczce.

No i w pewnym momencie zaczął regulować ruchem na głównym skrzyżowaniu miasta. Później potuptał na pobliski skwer, skąd po interwencji ,,SE'' strażacy (na sygnale!) i policjanci zabrali go nad Obrę, gdzie zresztą oczekiwała już na niesfornego partnera jego wybranka.

Międzyrzecz łabedzie
Autor: Dariusz Dutkiewicz Służby zainterweniowały! Samotna wycieczka zakończyła się łabędzim śpiewem.

Tym razem łabędzia para wybrała się w okolice tak zwanego starego mostu na Obrze. I tam opanowała rzeczne nurty. Międzyrzeczanie z zapartym tchem obserwowali, cóż taka zakochana pierzasta para potrafi. A było co podziwiać.

Ciekawe, czym ta parka potrafi jeszcze mieszkańców miasta nad Obrą i Paklicą zaskoczyć. Niektórzy z obserwatorów twierdzili wprost, że to być może najsławniejsza łabędzia para w Polsce.