Piłka nożna w Gorzowie

Autor: mz

Warta tym razem pokonana. Stilon zalicza zwycięstwo

2019-10-19 17:50

Porażką zakończył się mecz Warty Gorzów, która podejmowała na swoim stadionie Carinę Gubin. Gorzowianie przegrali 1:2. Lepiej poszło z kolei Stilonowi Gorzów Prosupport, którzy na wyjeździe pokonali Meprozet Stare Kurowo 1:0.

Lider tabeli, czyli Warta Gorzów uległa na swoim boisku wiceliderowi. To pierwsze przegrane spotkanie granatowo-bordowych. Co prawda początek meczu należał do gospodarzy to jednak rywale szybo dorównali tempa.

Mimo zaciętej walki wynik do przerwy pozostał bezbramkowy. Pierwszy gol padł dopiero w drugiej połowie. Dla Cariny Gubin celnie do bramki strzelił Fabian Tomaszewski. Warcie udało się wyrównać dopiero w 72 minucie za sprawą Dominika Zakrzewskiego.

Niestety, gorzowianie nie cieszyli się zbyt długo remisem, bo dziesięć minut później gola na miarę zwycięstwa dla Cariny strzelił Bartosz Woźniak.

Kolejny mecz Warciarze rozegrają w sobotę (26.10). Na wyjeździe zmierzą się z Pogonią Świebodzin.

Z kolei zdecydowanie lepiej poszło dzisiaj Stilonowi, który na wyjeździe zmierzył się z Meprozetem Stare Kurowo. Niebiesko-biali wygrali 1:0. Tym razem emocje towarzyszyły kibicom do samego końca, bo jeszcze w 90 minucie wynik był bezbrakowy. Pierwszego i jedynego gola w meczu udało się strzelić dopiero w doliczonym czasie gry. Celnie do bramki trafił Patryk Nidecki.

Stilon swój kolejny mecz rozegra również w sobotę (26.10). Na swoim boisku podejmie KP Piast Iłowę.